Apple minulý rok prinieslo do iOS 14 widgety, na ktoré sa v ďalšom operačnom systéme iOS 15 zameralo ešte viac. Pribudlo sem niekoľko noviniek a my si ich všetky rozoberieme v nasledujúcom zozname. Poďme na to.

1. Nájsť

- Reklama -

Na pracovnú plochu svojho zariadenia si môžete pridať miniaplikáciu Nájsť, pomocou ktorej bude možné sledovať vašich priateľov, rodinných príslušníkov a osobné predmety (napríklad AirPods alebo AirTag). Zjednoduší vám to prácu, nakoľko už nebudete musieť otvárať samotnú apku a čakať, kým sa vám načítajú dáta.

2. Kontakty

Nový widget pre aplikáciu kontakty slúži na rýchlejšie spojenie s rodinou či priateľmi. Priamo z domovskej plochy im budete môcť zavolať, poslať správu alebo spustiť Face Time hovor. V prípade, že máte aktivované aj rodinné zdieľanie, ľahko na domovskej ploche schválite nákupy vašich detí alebo skontrolujete Čas strávený na obrazovke.

3. Game Center

Ak ste veľkým hráčom a toto hobby zdieľate so svojimi známymi, miniaplikácia Game Center bude pre vás ako stvorená. Po jej zobrazení ľahko uvidíte, čo aktuálne hrajú a po kliknutí na daný titul sa k ním behom sekundy pripojíte. Taktiež vám bude navrhovať, čo si práve zahrať podľa toho, aké tituly ste v posledných dňoch uprednostňovali.

4. App Store

Widget pre App Store je z nášho pohľadu veľkým a užitočným prekvapením. Počas prezerania pracovnej plochy zobrazí rôzne návrhy na apky, ktoré by sa mohli hodiť. Nie vždy zamierime do App Store, aby sme ich hľadali. Takto sa k nám dostanú v podstate automaticky.

5. Spánok

Pokiaľ máte radi prehľad o štatistikách spánku, nová miniaplikácia vám prezradí všetky potrebné informácie bez toho, aby ste ich museli hľadať. K dispozícii máte napríklad čas spánku alebo jednoduché grafy s jeho priebehom.

6. Mail Widget

Pokiaľ používate aplikáciu Mail, nový widget si aktivujete hneď, ako to bude možné. Na pracovnej ploche môžete mať všetky prijaté správy zo schránky a taktiež na ne dárýchlo reagovať. V praxi vám to ušetrí čas a samozrejme zvýši komfort používania operačného systému iOS 15.

Dajte nám vedieť v komentároch, ktorý z týchto šiestich widgetov sa najviac zapáčil vám. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory. Miniaplikácie momentálne testujeme v redakcii a už čoskoro prinesieme viacej informácií aj fotografií. Sledujte nás preto naďalej.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.