Pokiaľ nepoužívate beta verzie iOS 15, no zaujíma vás, ako sa tento operačný systém ladí, mení a upravuje, v dnešnom článku sa budeme venovať jeho poslednej tretej beta verzii. Apple ju zverejnilo pre všetkých vývojárov iba včera a už dnes poznáme väčšínu noviniek.

Ani v jednom prípade nejde o zásadné funkcie ale skôr o menej podstatné vylepšenia, vrátane opravy chýb a nelogicky rozmiestnených prvkov. Sme však presvedčení, že každá z nižiše uvedených siedmych noviniek dáva zmysel a používateľa poteší.

  1. Vylepšené používateľské rozhranie v Safari – Apple prepracovalo lištu určenú pre URL adresu, ktorá sa pôvodne nachádzala vo vrchnej časti aplikácie. Po novom sa objavuje priamo nad klávesnicou, vďaka čomu je používanie ešte jednoduchšie.
  2. Obnovenie stránky v Safari – Inžinieri a dizajnéri zjednodušili aj proces opätovného načítania internetovej stránky. Stačí vám podržať prst na plávajúcej lište s URL adresou.
  3. Aplikácia App Store prichádza s novou úvodnou obrazovkou – K dispozícii je nová úvodná obrazovka App Store, ktorá zdôrazňuje nové funkcie dostupné v ‌iOS 15, ako sú udalosti v aplikáciách a hrách, miniaplikácia ‌App Store‌ a rozšírenia v Safari.
  4. Aktualizácie sa dočkal aj Focus (Sústredenie) – V rozhraní Sústredenia v nastaveniach Apple odstránilo z hlavného menu možnosti Stav sústredenia a Telefonické hovory a premiestnilo ich do jednotlivých sekcií. Sú tak ľahšie prístupnejšie.
  5. Widget pre Apple Music – teraz zmení farbu na základe individuálnej piesne, ktorá hrá v pozadí (doposiaľ to fungovalo na základe albumu). Je tiež na prvý pohľad jasnejšie, kedy sa skladba prehráva a kedy je pozastavená. Vďačíme za to novému štítku „Pozastavené„.
  6. Skratky – V aplikácii Skratky sa objavili akcie pre Zvuky na pozadí, ktoré umožňujú nastavenie zvukovej stopy, nastavenie hlasitosti, zmenu hlasitosti pri prehrávaní média a podobne.
  7. Nová možnosť „Pripraviť sa na nový ‌iPhone‌“ – V aplikácii Nastavenia, v časti Všeobecné, je nové tlačidlo „Pripraviť sa na nový ‌iPhone‌“. Majiteľ zariadenia ho bude môcť využiť vo chvíli, keď už bude vlastniť nový model. Funkcia mu pomôže migrovať dáta a osobné údaje.
Prečítajte si tiež  AirPods Pro budú mať do konca roka rovnaké predaje ako AirPods 2. generácie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.