Spoločnosť Apple tvrdo pracuje na tom, aby ponúkla používateľom iPhonov čo možno najlepší zážitok zo svojich operačných systémov. Aj preto pripravuje ďalšiu veľkú aktualizáciu iOS 17.1, ktorá opraví niektoré chyby, problémy a zároveň pridá do podporovaných zariadení aj nové funkcie. Kedy však príde na trh?

Aj keď spoločnosť Apple zvyčajne neprezrádza dátumy, kedy vydá svoje softvérové aktualizácie, v tomto prípade je to trochu ináč. Ako totiž informuje portál 9to5mac, iOS 17.1 má riešiť problém so zvýšeným žiarením iPhonu 12, ktoré bolo zariadeniu namerané vo Francúzsku. Apple už ku celej veci vydalo oficiálne stanovisko, pričom potvrdilo, že náprava príde čoskoro.

Aby sme boli presnejší, update by mal byť k dispozícii verejnosti už 24. októbra 2023, čo potvrdila aj francúzska Národná agentúra pre rádiové frekvencie. Dôležité je tiež zdôrazniť, že iOS 17 bude upravovať žiarenie len vo Francúzsku, pričom v iných krajinách by ku ničomu podobnému dochádzať nemalo.

Dôvod je však jednoduchý. Hodnoty, ktoré až o 50 % prekročili limit stanovený EÚ boli namerané systémom, ktorý nezohľadňoval špeciálne nastavenie iPhonu.

Pokiaľ ho má človek pri tele, intenzita žiarenia sa znižuje. Ak je naopak zariadenie položené napríklad na stole, žiarenie je silnejšie, aby mohlo zariadenie ľahšie chytať mobilný signál. Vo Francúzsku to však nijako nerozlišovali.

Medzi ďalšie novinky, ktoré má priniesť operačný systém iOS 17 bude patriť podpora obľúbených položiek v aplikácii Apple Music, podpora funkcie odosielania AirDrop súborov cez internet či úprava akčného tlačidla na iPhone 15 Pro, o ktorej sme písali tu.

Apple sa tiež v aktualizácii pokúsi opraviť všetky chyby a nedostatky, ktorými tento systém aktuálne trpí. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 16.2. Toto je dôvod, pre ktorý by ste si nový systém mali nainštalovať aj vy!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -