Vydanie operačného systému iOS 17 prebehlo v roku 2023 relatívne hladko. Síce sme sa stretli s príliš rýchlym vybíjaním batérie, ktoré však malo svoj dôvod a tiež chybou, ktorá znemožňovala prenos dát zo starého iPhonu do toho nového, no spoločnosť Apple sa ku všetkému postavila a okrem aktualizácie iOS 17.0.1 sprístupnila už aj update iOS 17.0.2.

A čo je ešte dôležitejšie, na nových operčných systémoch sa v Cupertine neustále pracuje. Apple totiž počas včerajšieho večera vydal aj prvé verejné beta verzie iOS 17.1 a iPadOS 17.1, ktoré prišli iba jeden deň potom, ako Apple vydalo tieto isté operačné systémy na testovanie pre vývojárov.

Pokiaľ patríte medzi verejných beta testerov, aktualizácie si do svojho mobilného zariadenia nainštalujete nasledujúcim spôsobom. Kliknite na aplikáciu Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > Beta aktualizácie.

Ak naopak medzi beta testerov nepatríte, no iOS 17.1 prípadne iPadOS 17.1 si chcete vyskúšať, musíte sa zaregistrovať na oficiálnej internetovej stránke pre beta testovanie, ktorú nájdete na tomto odkaze. Viac sme sa celému procesu beta testovania venovali v samostatnom článku.

Čo nové prináša iOS 17.1? 

Pokiaľ vás zaujíma, čo je v iOS 17.1 nové, netešte sa na žiadne zázraky, skôr užitočné inovácie. Apple tu pridal možnosť pre obľúbené skladby, albumy, zoznamy skladieb, interpretov a ďalšie položky v aplikácii Apple Music a prostredníctvom mini-aplikácie Now Playing.

S iOS 17.1 je tiež možné dokončiť prenosy súborov cez internet, keď používate AirDrop a používatelia sa tiež dočkali nového indikátora v Dynamic Islande po tom, čo aktivovali baterku (LED svietidlo). Nemusia pri tom vlastniť najnovší iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré to dokážu defaultne vďaka tlačidlu Action Button.

Okrem iOS 17.1 a iPadOS 17.1 vydala spoločnosť Apple aj tvOS 17.1, ktorá obsahuje rovnaké zmeny v rámci aplikácie Apple Music. Taktiež sme sa dočkali aj verejnej beta verzie pre watchOS 10.1 s funkciou NameDrop, ktorá slúži na zdieľanie kontaktných informácií ako virtuálna vizitka s ostatnými ľudmi, ktorí vlastnia Apple Watch alebo iPhone. Všetko prebieha cez AirDrop.

V tejto chvíli nie je známe, kedy bude aktualizácia iOS 17.1 a iPadOS 17.1 dostupná pre všetkých používateľov no predpokladáme, že nás od nej delí maximálne niekoľko týždňov. Spoločnosť Apple si zatiaľ necháva oficiálny dátum vydania pre seba.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Chlapec chcel ukázať aký má dobrý obal ale moc mu to nevyšlo.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -