Známa servisná spoločnosť iFixit dnes zdieľala video z rozoberania nového iPadu 10. generácie, ktorého slovenská cena štartuje nad hranicou 500 €. Nové zábery poskytujú lepší pohľad do vnútra tabletu a odhaľujú, prečo v ňom chýba podpora pre druhú generáciu ceruzky Apple Pencil. Má to svoje logické odôvodnenie.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

- Reklama -

Ešte predtým, ako sa k tomu dostaneme treba uviesť, že Apple vo svojom novom tablete použilo obrovskú dvojčlánkovú batériu s kapacitou až 7 606 mAh, vďaka čomu v kombinácii s úsporným 5 nm procesorom A14 Bionic poskytne perfektnú výdrž na jedno nabitie.

A ak ste si mysleli, že Apple nepridalo Apple Pencil 2 do iPadu 10 zámerne, tak ste neboli ďaleko od pravdy. Na druhej strane, firma by musela investovať oveľa viac času a financií do vývoja, nakoľko táto úloha nebola taká jednoduchá, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ide o dosť náročné technické riešenie. Na druhej strane, keď už chce Apple predávať takto drahý tablet, mohlo ho v tomto smere vylepšiť.

Apple to nezvládlo po inžinierskej stránke 

Áno, tablet má rovnaké telo s plochými hranami ako iPad Pro či iPad Air, ktoré už Apple Pencil 2 dávno podporujú. Ako prvý však prináša iné umiestnenie prednej kamery, ktorá sa už nenachádza vo vrchnej časti rámčeka ale na jeho boku. To by malo uľahčiť komunikáciu skrz videohovory v prípade, že iPad 10 budete používať na šírku.

Z rozobratia novinky vyplýva, že komponenty pre prednú kameru iPadu umiestnenú na šírku zaberajú miesto, kde by sa za normálnych okolností nachádzala cievka bezdrôtového nabíjania pre Apple Pencil druhej generácie.

V dôsledku tohto je iPad 10 kompatibilný len s prvou generáciou Apple Pencil, ktorú na Slovensku kúpite už za 109 € a na ktorej použitie potrebujete špeciálny USB-C > Lightning adaptér. Príslušenstvo bez neho nie je s novým tabletom kompatibilné.

Napíšte nám do komentára, čo si o tomto technickom riešení myslíte vy. Je za vás v poriadku, že iPad 10 podporuje len Apple Pencil alebo si to Apple pri tak drahom produkte mohlo odpustiť? Tešíme sa na všetky postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -