Apple je najväčším výrobcom tabletov na svete no firma si za svoje technológie rada necháva priplatiť. Našťastie existujú alternatívy, medzi ktorými je aj Xiaomi Pad 6. Tento produkt od „čínskeho Apple“ ponúka veľký a kvalitný displej, elegantný dizajn, dobrý zvuk, výkonný procesor a čo je najdôležitejšie, po zľave je aj veľmi lacný. Na toto sa iPad v danej kategórii absolútne nechytá.

Xiaomi Pad 6 ponúka 11″ uhlopriečku s vysokým rozlíšením až 2880 x 1800 pixelov. Jeho silnou stránkou je aj obnovovacia frekvencia, ktorá dosahuje až 144 Hz. Toto len tak mimochodom nedokáže ani ten najdrahší iPad Pro. Na displeji sa potom nachádza extrémne odolné sklo Gorilla Glass 3, ktoré zabráni škrabancom aj rozbitiu. A ak vás zaujíma procesor, tento Číňan ponúka Qualcomm Snapdragon 870 so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Je to taký konkurent pre A14 Bionic, čo nie je vôbec zlé.

Ako ste už asi pochopili, Xiaomi Pad 6 je veľmi dobre vybavený a väčšine používateľom poskytne dostatočný úžitok. Bežná cena tohto tabletu pritom štartuje na extrémne nízkej úrovni, len 389 €. Za to sa oficiálne nepredáva ani iPad 9. generácie z roku 2021, ktorý má desaťročný dizajn. Ešte lepšie preto je, že po kliknutí na tento odkaz získate zariadenie už za 333 €, vďaka čomu na ňom aj príjemne ušetríte.

Namiesto operačného systému iPadOS, ktorý je snáď jediným benfitom podobne drahého iPadu 9. generácie budete používať Android s vydarenou nadstavbou MIUI 14. Za tú cenovú úsporu je to však relatívne malá daň. Veď tento tablet je vybavený podobne, ako skoro dvojnásobne drahší iPad Air!

Xiaomi Pad 6 je technológiami nabité zariadenie 

Zdroj: YouTube / Stuff Unboxed (úprava redakcie)

„Čínsky iPad“ obsahuje množstvo funkcií a nastavení, ktoré budete oceňovať na dennej báze. Jeho displej napríklad eliminuje modré svetlo, vďaka čomu vám v zhoršených svetelných podmienkach dokáže chrániť zrak. Rovnako sa môžete tešiť aj na výborný zvuk vďaka štvorici reproduktorov. Tie sú umiestnené v rohoch a podporujú Dolby Atmos.

Aby toho nebolo málo, Xiaomi Pad 6 ponúka aj podporu pre príslušenstvo Smart Pen a klávesnicu Pad 6 Keyboard. Vďaka tomu si z neho urobíte kompaktný notebook. Hodí sa to napríklad na cestách, ale aj obchodných stretnutiach niekde v kaviarni.

Na tých oceníte aj dlhú výdrž batérie vďaka 8 840 mAh akumulátoru. Xiaomi hovorí, že Pad 6 vďaka tomu môže prehrávať filmy až 16 hodín v kuse a ak budete čítať obsah, vydrží to až 23 hodín v kuse. Samozrejme, výdrž sa bude odvíjať najmä od toho, ako budete tento tablet používať. Super benefitom je však aj podpora 33 W nabíjania, ktoré tablet doplní na 100 % už za cca jeden a pol hodiny. Slúži na to USB-C konektor.

Prečítajte si tiež  iPad mini 4. generácie unikol na internet!

Hoci Xiaomi Pad 6 nie je žiaden fotografický nástroj, vzadu sa nachádza kvalitná 13 Mpx kamera a vpredu 8 Mpx kamera. To sa hodí napríklad pri online mítingoch cez aplikácie Teams, Skype, alebo Zoom. Xiaomi Pad 6 má tiež akcelerometer a gyroskop a nechýba mu ani senzor okolitého svetla a Hallov senzor. O konektivitu sa potom stará Bluetooth 5.2 a Wi-Fi 6.

Ak teda hľadáte moderný tablet na súkromné, ale aj pracovné účely a nepáči sa vám základný iPad so zastaralým dizajnom a povedzme si na rovinu, že už aj s nič moc výkonom, oveľa lepšou voľbou bude Xiaomi Pad 6, ktorý kúpite za najlepšie ceny na Slovensku po kliknutí na tento odkaz. Tak na čo ešte čakáte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -