Aj keď sa to možno nezdá, na iPhone 15 sa tešia nie len fanúšikovia spoločnosti Apple, ale aj niektorí majitelia zariadení s operačným systémom Android. Portál Macrumors teraz informoval o prieskume, o ktorý sa postarala analytická spoločnosti SellCell. Podarilo sa zistiť, že existuje jeden dôvod, ktorý môže používateľov konkurenčnej platformy motivovať ku zmene smartfónu.

Samotného prieskumu sa zúčastnilo viac, ako 1 000 súčasných majiteľov iPhonu a viac, ako 1 000 súčasných majiteľov zariadenia s Androidom, aby boli dosiahnuté čo možno najpresnejšie výsledky. Údaje boli zhromažďované na území USA a hlavná otázka znela, akým spôsobom ovplyvní zavedenie USB-C konektora do iPhonu 15 ich možné rozhodnutie o nákupe tohto zariadenia. Reakcie na seba nenechali dlho čakať.

Až 63 % Apple používateľov uviedlo, že prechod na USB-C port v roku 2023 môže zásadným spôsobom ovplyvniť, či si kúpia iPhone 15.

Z tejto vzorky potom 37 % spotrebiteľov doplnilo, že jeden z hlavných dôvodov, prečo túto zmenu vnímajú tak pozitívne je to, že im bude stačiť iba jeden nabíjací kábel na iPhone, iPad a Mac.

iOS používatelia a iPhone 15
Zdroj: SellCell (odpovede majiteľov iOS)

Rovnako tak vo výskume 66 % opýtaných uviedlo, že v roku 2023 prejde na iPhone 15 zo svojho aktuálneho modelu.

Prekvapili najmä používatelia Androidov 

Vyššie uvedené informácie sú síce zaujímavé, no nie až také prekvapivé. Ľudí už evidentne nebaví 11 rokov starý Lightning port, ktorý je navyše kvôli technológii USB 2.0 pomalý a nedá sa s ním nabíjať skoro nič iné.

To čo však prekvapilo boli odpovede používateľov systému Android. Až 44 % opýtaných totiž uviedlo, že by ich vyslovene lákalo kúpiť si iPhone 15, ak by doň spoločnosť Apple zakomponovala USB-C port.

Z tejto vzorky potom 35 % respondentov uviedlo, že hlavnou motiváciou bude kompatibilita s inými nabíjačkami, ako tými, ktoré dodáva priamo spoločnosť Apple.

Android používatelia a iPhone 15
Zdroj: SellCell (odpovede majiteľov Androidu)

Zároveň je tiež zaujímavé, že celkového počtu opýtaných uviedlo až 66 % majiteľov Androidu, že si iPhone 15 v roku 2023 určite nekúpia. 34 % spotrebiteľov, ale naznačulo, že o tomto kroku reálne uvažujú.

To môže byť pre spoločnosť Apple veľmi dobrý signál. Nechajme sa teda prekvapiť, či sa tieto prieskumy aj reálne pretavia do reality!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 a Ultra 2 na prvých fotkách a videách. Takto vyzerajú naživo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -