Spoločnosť Apple predstavila iPhone 15 a iPhone 15 Pro, pričom všetky zariadenia z tohtoročnej série vybavila väčšími akumulátormi, modernejšími procesormi a tiež možnosťou nabíjania cez USB-C konektor. A aj keď sme očakávali, že „Pro“ verzie budú vďaka 3 nm čipu v oblasti výdrže batérie prvé, reálny test ukázal úplne iný výsledok.

YouTube kanál Mrwhosetheboss natočil video, v ktorom sa snažil simulovať čo najrealistickejší vzor každodenného používania iPhonov. Nastavil tu rôzne činnosti, ktoré zvyknú najviac vyčerpávať energiu. Patrilo sem napríklad prehrávanie videí na TikToku, video-hovory cez Zoom, natáčanie videa v aplikácii Fotoaparát a tiež hranie hier. No a ako to dopadlo? Pomerne prekvapivo.

Je síce pravda, že vlajková loď iPhone 15 Pro Max prekonala s časom 11 hodín a 41 minút všetky doteraz predstavené smartfóny s nahryznutým jablkom v logu, na svoju dostupnejšiu alternatívu iPhone 15 Plus nestačila. Tento smartfón totiž dosiahol v tom istom teste až 13 hodín a 19 minút, vďaka čomu sa z neho stal absolútny víťaz.

Svojho drahšieho bračeka prekonal o pomerne výraznú jeden a pol hodinu a to aj napriek tomu, že sa v ňom nachádza po technickej stránke horší procesor A16 Bionic, ktorý sa spolieha na 4 nm výrobný proces.

Dokonca má iPhone 15 Plus aj menší 4 383 mAh akumulátor v porovnaní so 4 441 mAh batériou v iPhone 15 Pro Max. Ak teda hľadáte iPhone s najlepšou výdržou na trhu, kúpte si dostupný iPhone 15 Plus. Určite to nebudete ľutovať.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nekradnite Apple HomePod. V krabici môže byť prekvapenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -