Na trhu sa za posledných 30 rokov objavilo kvantum komerčne úspešných mobilných zariadení, ktoré ľudia nakupovali, ako na bežiacom páse. V súčasnosti tomuto segmentu kraľujú značky ako Apple, Samsung či Xiaomi, no na to, aby sme odhalili komerčne najúspešnejší telefón všetkých čias sa musíme pozrieť viac do histórie. Toto zariadenie totiž podľa portálu AndroidAuthority vzniklo ešte v čase, keď sme boli fascinovaní hrou Snake II a na špičkové kamerové systémy sme ani len nepomysleli.

Už v úvode sme čiastočne naznačili, na čo presne sa budeme zameriavať. Áno, titul najpredávanejšieho telefónu sveta patrí do dnešných dní pomerne nenápadnému zariadeniu Nokia 1100, ktoré prišlo na trh ešte v roku 2003 a dokopy sa ho podarilo dodať zákazníkom v počte vyššom, ako 250 miliónov kusov. A hoci bol tento mobil extrémne úspešný, mnohí ľudia o ňom dodnes nepočuli, pretože sa s ním Nokia zameriavala predovšetkým na ruský, čínsky a indický trh.

Aj keď je dnes na smartfónoch dôležitá nielen ich výbava, ale aj akási prémiovosť, v roku 2003 bol iný svet a Nokia to veľmi dobre vedela. Samozrejme, že aj vtedy existovali na danú dobu špičkové zariadenia so zaujímavými funkciami, no recept na úspech sa skrýval v cenovo dostupnom telefóne, ktorý bol určený pre široké masy spotrebiteľov.

Nokia 1100
Zdroj: Nokia

Mal všetko potrebné, čo ľudia v roku 2003 od telefónu očakávali a zároveň sa predával za cenu, pri ktorej na nákup nebolo potrebné vybavovať pôžičku.

Telefón Nokia 1100 bol navrhnutý s ohľadom na odolnosť čo znamená, že bol skonštruovaný tak, aby odolal prírodným živlom a dokonca bol vybavený dodatočnou ochranou proti prachu. Podrobnú hardvérovú výbavu si môžete naštudovať pod týmto odstavcom.

Nokia 1100 ponúkala: 

Nokia 1100
Zdroj: Nokia
  • Monochromatický displej s rozlíšením 96 × 65 px
  • Prachotesný dizajn
  • Hlasové a textové správy s kapacitou 50 správ
  • Úložný priestor až pre 50 kontaktov
  • 36 predinštalovaných monofónnych zvonení a možnosť zostaviť sedem originálnych zvonení
  • Vymeniteľná batéria s výdržou 400 hodín v pohotovostnom režime
  • Vstavaná baterka, budík, stopky a kalkulačka
  • Hry Snake II a Space Impact+

Najúspešnejší smartfón vyrobil Apple 

iPhone 6
Zdroj: Unsplash / Simon Reza

A hoci je pravda, že nie len Nokia 1100 bola úspešná, pretože aj iné modely výrobcu sa svojimi predajmi priblížili k hranici 250 miliónov kusov, pokiaľ sa pozrieme na smartfóny, tak rýchlo zistíme, že v tejto oblasti dominuje práve spoločnosť Apple.

Najúspešnejší model prišiel pred desiatimi rokmi a bol to iPhone 6 / 6 Plus, ktorý po prvýkrát v histórii ponúkol zákazníkom možnosť 4,7″ a 5,5″ uhlopriečky. Toto zariadenie zažilo svojho času takú extrémnu popularitu, že si ho zaobstaralo až 220 miliónov zákazníkov. Veľká časť z nich pochádzala z Ázie, kde boli v tom čase v trende veľké displeje. Uvidíme, či sa to ešte niekedy podarí prekonať.

Prečítajte si tiež  Legendárny iPhone SE máva na rozlúčku. Smartfón je oficiálne zastaraným produktom

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -