Odomykanie pomocou otlačku prsta bola geniálna technológia. Mala ale svoju nevýhodu. Bola sústredená len na jedno miesto. Novinkou je Face ID, ktoré je trochu jednoduchšie. Stará technológia by sa ale mohla vrátiť. Touch ID v displeji od Apple je už vo vývoji.

Touch ID v displeji od Apple je už vo vývoji. Informuje o tom Bloomberg

Nová správa od renomovaného portálu tvrdí, že jablková spoločnosť zvažuje použitie celkom nového skenera otlačkov prstov, ktorý sa nebude nachádzať v tlačidle ale priamo na celej ploche displeja už v roku 2020, pokiaľ bude jeho testovanie úspešné.

Pokiaľ nie, jeho zavedenie do prevádzky môže počkať až na zariadenia, ktoré prídu v roku 2021. Tieto informácie znejú veľmi relevantne a to najmä preto, lebo ich zdieľa aj renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Podľa jeho správy príde iPhone, ktorý bude obsahovať Face ID a a zároveň aj Touch ID. Pravdepodobne preto aby používateľ získal viacej užívateľského komfortu.

Pokiaľ by bolo Touch ID zabudované priamo v displeji, používatelia by svoj telefón odomkli mimoriadne jednoducho. Stačilo by aby svoj prst umiestnili kdekoľvek na obrazovku. Vznikli by dva spôsoby veľmi silnej biometrickej autentifikácie.

- Reklama -
Nový Dropbox podporuje Touch-ID

Face ID aj Touch ID majú svoje nedostatky. Spolu by ale boli dokonalé

Hoci sú oba systémy naozaj prepracované a funkčné, objektívne musíme zhodnotiť, že stále majú svoje “neduhy”. Kým Face ID nie je úplne ideálne v prípade, že telefón leží na stole alebo ho odomykáme v horizontálnej polohe, Touch ID nie je úplne funkčné, pokiaľ má používateľ mokré, vlhké alebo mastné prsty.

Pokiaľ by boli ale oba systémy dostupné v jednom zariadení, majitelia by získali to najlepšie z oboch svetov. Jednoducho by si telefón odomkli podľa toho, čo im v danej chvíli vyhovuje viac… Skener zabudovaný v obrazovke navyše ponúka už naozaj množstvo konkurenčných produktov na čele so Samsungom. Krok by bol teda logický.

Apple tiež pracuje na svojom ďalšom lacnom iPhone, ktorý bude nástupcom modelu SE a iPhonu 8. Ich kombinácia ponúkne perfektný výkon, prijateľný dizajn a hlavne nízku cenovku. Tá by sa mala pohybovať na úrovni len 349$ až 399$ a začiatok predaja by mohol nastať podľa Boombergu začiatkom roka 2020. No, nevieme sa dočkať.

Touch ID sa vráti. Bude lepšie ako kdekoľvek inde. - svetapple.sk

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here