Ako píše AppleInsider, prvý iPhone, ktorý bol vydaný ešte v roku 2007, nemal žiadnu funkciu kopírovania a prilepenia obsahu tak ako dnes. Bývalý inžinier spoločnosti Apple nám teraz konečne vysvetlil prečo. Dôvod je pomerne prostý.

Ken Kocienda nastúpil do spoločnosti Apple v roku 2001 a patril ku kľúčovým inžinierom v tíme, ktorý vyvíjal prvý iPhone. V nedeľu sa Kocienda podelil o zábavnú anekdotu, v ktorej podrobne opisuje, prečo prvá generácia telefónu od Apple nemala funkciu kopírovania a vkladania textu, fotiek alebo iného obsahu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Možno by ste očakávali, že to bolo z dôvodu, že tento smartfón nemal dostatočne vysoký výkon ale operačnú pamäť RAM, aby túto úlohu zvládol. Pravda je však niekde úplne inde a súvisí s časom.

Podľa Kociendu je hlavný dôvod ten, že tím nemal čas „urobiť to správne“ pred dodaním prvého iPhonu na trh. Bývalý inžinier spoločnosti Apple uviedol, že bol zaneprázdnený prácou na klávesnici, automatickej oprave a ďalších textových funkciách zariadenia s väčšou prioritou.

Nakoniec, niekedy po debute iPhonu, sa tím pustil do práce na funkcii kopírovania a vkladania a dnes ju môžeme úspešne používať na akomkoľvek modeli. Kocienda dodal, že „zväčšovacia textová lupa“ približujúca text, na ktorom má používateľ prst, bola jeho nápadom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.