Smartfóny sú tu na to, aby nám uľahčili život. Časy, keď ste so sebou museli nosiť fotoaparát, zastaviť sa pri telefónnom automate alebo dokonca skontrolovať zostatok na účte v miestnej pobočke sú dávno preč.

Aj napriek tomu ale exituje množstvo apiek, ktoré nepoznáte a my sme presvedčení, že by ste to mali zmeniť. Pomôžu vám s vecami, s ktorými sa na dennej báze trápite desiatky minút, pričom ich vaše zariadenie dokáže vyriešiť behom sekundy. Poďme na to.

1. PhotoMath 

Ak máte problémy s riešením matematických úloh, mali by ste zvážiť aplikáciu Photomath. Je lepšia ako akákoľvek kalkulačka na trhu, pretože jej stačí odfotiť matematický problém a ona ho vyrieši za vás. Funguje nielen pri riešení jednoduchých úloh na násobenie a delenie, ale aj pri riešení algebry, zlomkov a geometrie.

Mnohí ľudia používajú Photomath na pomoc svojim deťom pri domácich úlohách, keďže sami nevedia, ako dané príklady riešiť. Funkcia aplikácie vám môže ukázať aj postup riešenia úloh, čo je skvelé, pretože hľadanie, respektíve vypisovanie jednotlivých úloh môže byť časovo náročné.

PhotoMath stiahnete zadarmo tu

2. iTranslate

iTranslate je jedna z najrevolučnejších aplikácií, ktoré sa kedy objavili na trhu. Komunikácia s ľuďmi hovoriacimi iným jazykom je vďaka nej oveľa rýchlejšia a hlavne jednoduchšia.

Mnohé tradičné prekladače dokážu pracovať len s textom. iTranslate však posúva všetko na novú úroveň, pričom zvláda prekladať text aj živý hlasový rozhovor s viac ako 100 jazykmi v databáze. Čo je tiež skvelé, aplikácia funguje aj offline.

To zužitkujete pri cestovaní, pretože môžete komunikovať s miestnymi obyvateľmi bez toho, aby ste potrebovali mobilné pripojenie.

Aplikácia iTranslate je tiež skvelá na učenie sa nového jazyka, pretože vďaka nej viete odfotiť objekt a jeho AI funkcia zistí, čo je to za objekt, a preloží ho do iného jazyka. K dispozícii je aj šikovný widget.

iTranslate stiahnete zadarmo tu

3. CamScanner

Namiesto toho, aby ste fotografovali list papiera, čo nemusí vyzerať profesionálne, CamScanner ho naskenuje ako dokument, odstráni z neho pozadie a potom spracuje tak, aby vyzeral rovnako, akoby šlo o kvalitne naskenovanú kópiu. To znamená, že z neho zmiznú všetky tiene či akékoľvek známky pokrčenia.

CamScanner tiež dokáže odosielať dokumenty prostredníctvom aplikácie tak, že ich prevedie do formátu PDF, takže sa vám s nimi bude lepšie pracovať. K dispozícii je tiež AirPrint alebo možnosť odoslania viacerých kópií jedného dokumentu. Ako píšu vývojári, aplikácia zvládne vykonať 30 minútové skenovanie za menej ako tri minúty.

Prečítajte si tiež  Dvaja veľkí konkurenti pre iPhone môžu skončiť v Európe. Dôvodom je aj spor s Nokiou

CamScanner stiahnete zadarmo tu

4. Time Buddy

Pracujete s ľuďmi v rôznych časových pásmach a pravidelne sa vám stáva, že hľadáte, koľko je v danom meste alebo štáte hodín? Ak áno, mali by ste zvážiť stiahnutie aplikácie Time Buddy. Nielenže vám ušetrí čas tým, že vám pomôže vyhnúť sa hľadaniu prevodu časových pásiem, ale tiež prevedie váš plán tak, aby zodpovedal inému časovému pásmu, čo uľahčuje vzájomné porovnávanie.

Funkcia prevodu rozvrhu môže ušetriť hodiny práce prepočítavaním, aj keď cestujete. Aplikácia Time Buddy sa o to postará automaticky a tiež vám pomôže naplánovať stretnutia s osobami v iných časových pásmach.

Pre ľudí, ktorí často pracujú s inými časovými pásmami, môžete tiež vytvoriť skupinu, ktorá obsahuje časové pásma všetkých členov vášho tímu.

Time Buddy stiahnete zadarmo tu

5. Pixelcut

Boli ste niekedy na sociálnych sieťach a videli ste úžasné profilové fotografie alebo umelecké príspevky? Ak áno, je pravdepodobné, že boli vytvorené v aplikácii Pixelcut. Pixelcut je ako Photoshop pre iPhone, ale oveľa jednoduchší na používanie.

Pixelcut obsahuje množstvo šikovných funkcií, ako je okamžité odstránenie pozadia, náhrada pozadia či okamžité šablóny fotografií.

Pomocou aplikácie Pixelcut môžete získať profesionálnu fotografiu len za niekoľko sekúnd. S aplikáciou Photoshop alebo inými aplikáciami na úpravu obrázkov by tieto úlohy mohli trvať hodiny. Vďaka tomu budete mať viac času na inú tvorbu.

Pixelcut stiahnete zadarmo tu

6. Google Earth

Aj keď je táto funkcia známa, veľmi málo ľudí používa aplikáciu Google Earth vo svojom iPhone. Je pritom šikovná a mimoriadne dobre prepracovaná. Pomerne jednoducho s ňou môžete sledovať všetky končiny sveta v 3D zobrazení a zároveň vám pomôže so spoznávaním okolia vďaka fotoaparátu a vstavanej AI funkcii.

S Google Earth tiež zvládnete odosielať pohľadnice svojim priateľom, objavovať nové zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí navštíviť a veľa iného. Aplikácia je samozrejme úplne zadarmo a neobsahuje žiadne nečakané in-app nákupy.

Google Earth stiahnete zadarmo tu

7. iScanner 

Podobne ako CamScanner, aj iScanner je skener dokumentov a PDF, ktorý uľahčuje prácu na cestách. Aplikácia iScanner je však plná ďalších funkcií, ktoré určite zužitkujete v praxi. Zefektívni vám váš každý pracovný deň.

Hlavnou odlišnosťou aplikácie iScanner je možnosť podpisovania dokumentov. Ak potrebujete podpisy, aby bol dokument oficiálny, môžete ich okamžite odoslať prostredníctvom tejto aplikácie. K dispozícii je aj funkcia na úpravu PDF, ktorá vám umožní vyňať a upraviť text v dokumente, ak je niečo zle a nechcete ho znova tlačiť.

Prečítajte si tiež  Apple chystá pre iPhone revolučnú technológiu: Nepoužíva ju žiaden iný výrobca

Aplikácia Scanner má aj revolučnú funkciu počítania, pri ktorej môžete odfotiť napríklad tehly a ona spočíta, koľko ich je. Je to skvelá funkcia pre tých, ktorí pracujú v stavebníctve alebo strojárstve, no nechcú si zaťažovať hlavu „zbytočnými“ úlohami, ktoré zaberajú čas.

Scanner App stiahnete zadarmo tu

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -