Spoločnosť Apple bola založený ešte v roku 1976 a pôvodne začínala ako čisto počítačová firma. Hoci mala aj pred rokom 2000 niekoľko produktov, ktoré sa od tohto smeru odklonili (fotoaparát, herná konzola či dokonca merch), ani v jednom prípade sme nemohli hovoriť o úspechu.

Jeden zo zakladateľov Steve Jobs „svoje dieťa“ opustil v roku 1985 po tom, čo sa pohádal s vedením a vtedajším generálnym riaditeľom Johnom Sculleym.

Naspäť sa vrátil až v roku 1997 a jeho prítomnosť bolo možné opäť cítiť a vidieť prakticky na každom jednom produkte.

Ako prvý prišiel v roku 1998 iMac G3, ktorý Apple doslova zachránil. Nasledovali ďalšie počítače, no pozornosť si zaslúžili aj úplne iné produkty ako napríklad iPod (2001), iPhone (2007), MacBook Air (2008) či iPad (2010).

Na veci sa pozerali inak 

Všetky z nich majú spoločnú jednu vec a to tú, že sa na ich vývoji podieľal priamo Steve Jobs. Nedozeral iba na postup, no aktívne sa zapájal aj do meetingov a snažil sa veci urobiť lepšie či donútiť svojich zamestnancov, aby sa na vývoj týchto zariadení pozerali trochu iným pohľadom. Práve vďaka tomu boli všetky z nich tak úspešné…

Prečítajte si tiež  Steve Jobs raz hodil iPhone na zem pred skupinou novinárov aby demonštroval jeho odolnosť

Dnes už žiaľ Steve nie je medzi nami, nakoľko v roku 2011 podľahol zákernej chorobe. Od tých čias vedie spoločnosť Apple jeho nástupca Tim Cook, ktorý síce nie je nový Steve Jobs, no prácu si odvádza naozaj dobre a po svojom.

Pozrite si video, s ktorým si Apple spomenulo na svojho pôvodného generálneho riaditeľa a dovolíme si tvrdiť, že aj jedného z najväčších novátorov 20. a 21. storočia.

Ako spomínate na Steva Jobsa vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.