V utorok uplynie presne 10 rokov od chvíle, čo nás navždy opustil bývalý generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Jobs. Neustále sa pri tom na svetlo sveta dostávajú príbehy, ktoré spomínajú na túto nezabudnuteľnú osobnosť technologického priemyslu. Dnes jeden zdieľal Roger Cheng zo CNETu, ktorý sa týkal prvej generácie iPhonu.

Ako sám hovorí, Jobs navštívil centrálu denníka The Wall Street Journal v New Yorku aby jemu a malej skupinke ďalších novinárov ukázal skorý pohľad na prototyp prvého iPhonu krátko po januárovom predstavení v roku 2007.

Išlo o unikátnu príležitosť poprvýkrát sa zoznámiť so zariadením, ktoré neskôr spôsobilo revolúciu v celkom technologickom priemysle. Chenga okamžite napadlo, ako to bude s odolnosťou tohto zariadenia a tak sa nebál Jobsa opýtať, koľko vlastne vydrží. Predsa len mal displej zo skla, čo vyvolávalo určité pochybnosti.

Prvý iPhone hodil o zem pred skupinou šokovaných novinárov 

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple bol pri tom známy tým, že je veľký showman a presne preto urobil niečo nečakané. Na miesto toho, aby na otázku odpovedal štandardnou odpoveďou, chytil prototyp zariadenia, hodil ho do stredu miestnosti a v vtedy nastalo hrobové ticho.

Prečítajte si tiež  Koncept: iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Takto môže vyzerať ďalšia vlajková loď z Cupertina

Po tom, čo telefón spadol na mäkčený koberec sa mu našťastie nič nestalo, avšak vzhľadom na to, že šlo len o nedokončený prototyp existovala šanca, že to nebude až také bezproblémové.

Jobs teda v sekunde vyhodnotil riziko poškodenia ako veľmi nízke a prezentáciu zariadenia ozvláštnil o niečo, s čím pravdepodobne ani on sám na jej začiatku nepočítal.

Cheng na záver svoj príbehu dodáva, že bolo neuveriteľné, na aké nebezpečné pokusy sa Steve odhodlal, pretože ak by sa prvý iPhone na podlahe rozbil priamo pred skupinou zvedavých novinárov, asi by mu to nespravilo najlepšie PR. Alebo možno aj áno, veď si len spomeňte na Teslu a jej CyberTruck s „extrémne odolnými“ sklami…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.