Ak pravidelne sledujete dianie okolo spoločnosti Apple, určite vám nie je cudzí držiak Belkin Magnetic Car Vent Mount PRO s podporou MagSafe, ktorý okrem iného predáva aj spoločnosť Apple vo svojom online store za sumu 39,99€.

Toto zariadenie slúži čisto na uchytenie smartfónu pomocou magnetov, pričom ho žiaľ nedokáže nabíjať. Stále sa ale jedná o zaujímavú pomôcku, ktorá oslovila viacero našich čitateľov. Samotný držiak sa montuje priamo do výduchov klimatizácie a výrobca sľubuje perfektnú pevnosť počas používania. Ako je to naozaj?

- Reklama -

Na túto otázku sa rozhodol odpovedať známy český youtuber Petr Mára, ktorý na to zvolil tie najnáročnejšie podmienky. Na test si vybral elektromobil Audi e-tron S Sportback, ktorý má skvelé dynamické vlastnosti a odcestoval s ním na uzavretú dráhu, kde sa mohol šantiť na rôzne spôsoby.

Odletí iPhone z držiaku alebo tu bude držať pevne po celý čas?

Hoci MagSafe drží pevne, ako môžete vidieť na začiatku videa sami, dá sa celkom ľahkým spôsobom oddeliť od držiaku. Človek na to nepotrebuje vynakladať veľkú silu, o čom sme sa presvedčili aj sami v redakcii.

Z týchto zistení by sa dalo očakávať, že pri normálnej jazde bude iPhone pekne stabilný, no pri rýchlych prejazdoch zákrut či dokonca driftovaní môže z držiaku odletieť. Ako to teda dopadne? To si už pozrite v samotnom videu, ktoré sa nachádza pod týmto textom.

Do komentára nám nezabudnite napísať, aké máte skúsenosti so systémom MagSafe vy. Používate ho každý deň alebo ste zatiaľ nemali príležitosť?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.