Pár dní dozadu sme vás informovali o tom, že Apple predstaví viacej iPhonov ako možno očakávame v roku 2020. Dnes sa táto správa potvrdila. Dokonca presne vieme, aké to budú modely. 4 z nich dostanú aj podporu 5G od spoločnosti Qualcomm.

V roku 2020 Apple predstaví 5 nových iPhonov. Aké modely to budú?

Dnešné informácie pochádzajú od veľmi kvalitného zdroja. Podelil sa o ne analytik Ming-Chu Kuo. V podstate sa zhodol s druhým analytikom Samikom Chatterjom z agentúry JPMorgan. Obaja tvrdia, že na miesto 3 nových iPhonov uvidíme v septembri až 4 zariadenia. Okrem iného začiatkom roka spoločnosť Apple predstaví ešte jeden iPhone. Tým je nástupca modelu SE.

- Reklama -

Rok 2020 bude teda na tieto zariadenia veľmi bohatý. Podľa Kua budú mať 4 z 5 iPhonov aj podporu 5G. Pomôže čip Qualcomm X55. Nie je to žiadne prekvapenie. Hoci Apple zakúpilo za týmto účelom časť Intelu, akvizícia je ešte veľmi čerstva a za približne rok nestihne vytvoriť svoje vlastné čipy. Bude ich teda musieť nakupovať od dodávateľov (je možné, že už v roku 2021 budeme mť v iPhonoch vlastné čipy od Applu).

V roku 2020 Apple predstaví 5 nových iPhonov. Aké modely to budú?

Podľa Kua nebude presne stanovené to, ktoré modely budú podporovať sub-6G, a ktoré mmWave 5G. Pôjde skôr o podporu siete v jednotlivých krajinách, v ktorých budú dostupné. Podľa toho by sa mali zariadenia predávať aby boli v krajinách čo najlepšie kompatibilné. Kuo tiež dodáva, že rýchlejšie mmWave 5G by malo byť dostupné minimálne v USA, Kanade, Kórei, Japonku a Veľkej Británii. Tento zoznam ale nemusí byť konečný.

iPhone SE 2 bude pripomínať iPhone 8

Ako už bolo avizované, budúca generácia nástupcu iPhonu SE a iPhonu 8 by mala vychádzať práve z druhého menovaného zariadenia. Presný názov ale zatiaľ stanovený nebol. Môžeme tu však očakávať 4,7″ displej s klasickým rámom a bez 3D Touch, Home Button s Touch ID, Apple A13 Bionic či 3 GB RAM. Predstavený bude začiatkom budúceho roka.

Do prvej polovice 2020 sa očakáva, že Apple predá približne 20 miliónov kusov iPhonu SE 2. To by bolo považované za extrémny úspech. Dôvodom by mala byť aj dostupná cenovka. Odhaduje sa, že iPhone SE 2 bude v USA stáť 399$ za základnú 64 GB verziu (u nás ale treba rátať v eurách s vyššou cenou).

To znie skutočne lákavo. Pôjde o dostupné zariadenie pre všetkých, ktorí chcú používať ekosystém Applu ale možno si nemôžu dovoliť najdrahšie modely avšak chcú byť stále aktuálni. Tak isto bude SE 2 vhodné pre všetkých, ktorí majú radi Apple ale nie sú ochotní platiť tisíce za spotrebnú elektroniku.

Sumarizácia 5 iPhonov pre rok 2020

  • 4,7-palcový iPhone SE 2: LCD displej, zadný fotoaparát s jednou šošovkou, podpora 4G
  • 5,4-palcový iPhone 12: OLED displej, zadný fotoaparát s dvomi šošovkami, podpora 5G
  • 6,1-palcový iPhone 12: OLED displej, zadný fotoaparát s dvomi šošovkami, podpora 5G
  • 6,1-palcový iPhone 12 Pro: OLED displej, zadný fotoaparát s troma šošovkami, podpora 5G
  • 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max: OLED displej, zadný fotoaparát s troma šošovkami, podpora 5G
Apple 2020

Podľa týchto informácii môžeme predpokladať, že rok 2020 bude naozaj bohatý na nové zariadenia. iPhone by mal dosiahnuť rekordné predaje. Apple by chcelo predať 100 000 000 kusov. To veru nie je malé číslo. Myslíme si ale, že ak príde 5 zariadení, tak je minimálne veľmi reálne. Všimnite si, že iPhone 12 by mal prísť v 2 veľkostiach. To by bolo zase len obrovské plus.

Do komentárov nám napíšte, či sa už na nové iPhony tešíte, a o ktoré presne budete mať záujem. Nás asi najviac zaujal iPhone 12 Pro so 6,1″ displejom. Súčasná 11-tka nám príde rozmerovo možno ešte prívetivejšia ako 5,8″ model 11 Pro. Presne preto by mohlo ísť o jedno dokonalé riešenie!

V roku 2020 Apple predstaví 5 nových iPhonov
V roku 2020 Apple predstaví 5 nových iPhonov. Aké modely to budú? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.