Na internete sa posledné týždne neustále skloňuje „Jet White“, čo by mala byť vlastne kontrastná varianta iPhonu, k modelu s označením Jet Black, ktorý bol predstavený v septembri tohto roka, a ktorý si získal srdcia miliónov fanúšikov po celom svete. Jet White tu len tak mimochodom vyslovene chýba, veľa ľudí by ju chcelo už len preto, lebo sa im biela hodí viac ako čierna. Má ale aj iné nesporné výhody, o ktorých sa už tak moc nehovorí, no používateľská základňa by ich isto ocenila.

Unikol iPhone Jet White?

V prvom rade by sme upozornili na vysoký lesk a bielu farbu. To sú dve veci, pre ktorú je Jet White lepší ako Jet Black a my ti hneď povieme, prečo. Hlavný dôvod je ten, že na Jet Black sa chytajú odtlačky pomaly aj vtedy keď nemusia. Je na ne veľmi náchylný, rovnako ako aj na hocijakú špinu, mastnotu alebo čokoľvek, čo zanecháva nejaké stopy. Ak sa to dostane do blízkeho kontaktu s iPhonom 7 alebo iPhonom 7 Plus v Jet Black, je takmer 100% istota, že si to všimneš.

- Reklama -

Keby bola ale táto farba biela, je tu nižšia šanca, že si niečo všimneš. Väčšina týchto smietok sú výrazné práve na čiernej a nie na silno bielej. To isté potom platí aj napríklad pri odtlačkoch prstov, ktoré si skôr človek všimne na tmavom povrchu. Krásne to vidno napríklad pri iPhone v bielej a čiernej na prednej strane. Napríklad na Touch ID si človek všimne odtlačok skôr na tmavej variante. Medzi ďalšie výhody patrí aj veľká nevýhoda modelu v čiernej farbe. To je náchylnosť na škrabance. Hoci by išlo o rovnaký materiál, ktorý by sa poškodil rovnako rýchlo, škrabance by na ňom určite neboli až také výrazné, ako na čiernej Jet Black.

Jet White - svetapple.sk

Predsa len je to biela a škrabance zvyčajne bývajú biele (strieborné). Skrátka na čiernom povrchu svietia do očí a kazia majiteľovi náladu. Akonáhle je ale niečo biele alebo svetlé na bielom, nie je to až tak vidno a majiteľ tomu nevenuje nijakú extra pozornosť. Aj preto by malo Apple minimálne rozmýšľať nad Jet Black. Posledný dôvod, ktorý sa nám zdá ako veľmi rozumný je vlastne spojený ešte s jedným dôvodom, ale ten nie je až tak dôležitý. Tým prvým dôvodom je používateľská základňa, ktorej sa proste viacej páči biela ako čierna. Takýchto ľudí je naozaj dosť a sme si istí, že by po takomto zariadení išli okamžite po predstavení. Okrem iného sa Jet White hodí aj ku keramickej variante hodiniek Apple Watch Series 2.

Následujúce video ukazuje iPhone 7 a iPhone 7 Plus práve vo vyhotovení Jet White. Na jednom zariadení ale chýba logo a na oboch nápisy „iPhone“. Evidentne ide o podvrh, na druhú stranu, ale pekne ukazuje, ako by mohli zariadenia v novej farbe vyzerať. Nezabúdajme na to, že o prvé reálne úniky sa s nami Apple podelí niekedy koncom prvého štvrťroka 2017. Máme sa teda na čo tešiť, nové informácie ohľadom iPhonu 8 ako aj fotky či videá by mohli prísť už niekedy v marci budúceho roka!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.