2USB-C z Androidu môže poškodiť váš iPhone 

Android a iPhone 15
Zdroj: Unsplash / Mohamed Nohassi / X / Apple Hub (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple predstavila pri iPhone 15 veľkú inováciu, keď svoj smartfón vôbec po prvýkrát vybavila moderným a univerzálnym USB-C portom. Okrem rýchlejšieho prenosu dát pri iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sa zákazníci dočkali pri každom jednom prevedení aj lepšej kompatibility.

Po novom im na nabíjanie iPadu, Macu, iPhonu a teoreticky aj Androidu bude stačiť iba jeden USB-C kábel. Pri jeho výbere však treba dávať podľa portálu Gizchina veľký pozor. Redaktori si totiž všimli správy pochádzajúce z Číny, ktoré naznačujú, že ak pri iPhone 15 nebudete používať originálny USB-C kábel, môže vám to z dlhodobého hľadiska poškodiť smartfón, konkrétne jeho akumulátor. Ako je to možné? Odpoveď vás zaskočí.

Ako býva pri spoločnosti Apple zvykom, často prináša nezmyselné obmedzenia, ktoré používateľov nútia využívať výhradne jej zariadenia alebo príslušenstvo. No a presne s niečim podobným sa možno budeme stretávať aj pri USB-C kábloch.

Čínske správy totiž naznačujú, že niektoré obchody Apple Store varujú svojich zákazníkov pred používaním nabíjacích káblov z Android smartfónov s novým iPhonom 15. Hlavným dôvodom má byť vyššia náchylnosť na prehrievanie.

A ako iste viete, pokiaľ sa zariadenie prehrieva, neprospieva to jeho hardvérovým komponentom a už vôbec nie akumulátoru, ktorý v dôsledku toho môže degradovať oveľa rýchlejším tempom. Tomu sa chce vyhnúť každý jeden používateľ.

Aj keď teda tieto informácie vyznievajú skutočne zvláštne, môže to mať čo to dočinenia so zákazom používania iPhonov v štátnej správe, ktorý začal platiť v Číne len pred pár týždňami. Viac sa dočítate na ďalšej stránke…

Späť