Spoločnosť Apple predstavila po prvýkrát iPhone, ktorý dostal podporu USB-C konektora. V praxi to znamená, že nech už si kúpite iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, vo všetkých prípadoch sa môžete tešiť na zjednodušenú konektivitu a ešte jedno prekvapenie navyše.

Všetky vymenované zariadenia totiž podporujú funkciu DisplayPort na zrkadlenie 4K HDR videa a výstup videa na externý monitor, prípadne televízor. Technologický gigant z Cupertina o tom píše v technických špecifikáciách nových iPhonov.

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Apple zdôrazňuje, že môžete použiť aj digitálny AV multiportový adaptér USB-C, ktorý má v ponuke a ktorý umožňuje zrkadlenie videa z  iPhonu 15 do TV, prípadne monitora vybaveného HDMI. Opäť sa zachová rozlíšenie 4K pri 60 Hz. Funkcia HDR však v tomto prípade nebude k dispozícii.

Nutné je zmieniť, že toto isté vedeli v podstate aj predchádzajúce modely iPhonu Lightning konektorom, avšak videá boli obmedzené na 1080p a museli ste použiť buď adaptér Lightning-to-HDMI alebo Lightning-to-VGA. Ide teda o veľmi príjemné vylepšenie.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple oficiálne ukončilo predaj Apple Watch Series 6
Môže ťa zaujímať
- Reklama -