Už sme vám priniesli návod na to, ako vydezinfikovať iPhone a tiež návod, ako ho priebežne vyčistiť. Existujú ale aj iné možnosti, ktoré by vám mohli pomôcť. Jednou z nich je krabička s UV svetlom. To vás dokáže zbaviť koronavírusu, ale aj iných baktérii už za približne 3 minúty. Celé zariadenie je navyše veľmi lacné.

UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!

Pri používaní smartfónov ste v kontakte s rôznymi vírusmi či baktériami prakticky neustále. Za iných okolností by to možno nebol zlý spôsob, ako si postupne budovať imunitu. Dnes je ale situácia kvôli koronavírusu COVID-19 predsa len trochu iná a keď vidíme, čo robí toto ochorenie napríklad v Taliansku, máme pred ním obrovský rešpekt.

- Reklama -

Určite ste boli už aj vy konfrontovaní s tým, že si treba dávať pozor aj na smartfóny, inteligentné hodinky, kľúče a podobne. Práve tieto predmety chytáme do rúk často aj vo chvíli, kedy ich nemáme čisté a môžu sa tak stať nebezpečným šíriteľom vírusu.

Podľa odborníkov je COVID-19 schopný prežiť na rôznych povrchoch a materiáloch desiatky hodín. Aj preto sa treba starať o dezinfekciu týchto produktov.

Pokiaľ budete postupovať v prípade iPhonu či Apple Watch podľa oficiálnych postupov od spoločnosti Apple, nemalo by sa nič stať s displejom zariadení (niektoré čistiace prostriedky ich môžu trvalo poškodiť).

Na druhej strane ale čistenie utierkami, ktoré sú napustené so 70% izopropylalkoholom môže byť problém (kvôli dostupnosti na trhu). Našťastie existuje jednoduché a dostupné riešenie, ktoré má rovnaký efekt a využíva iba ultrafialové žiarenie.

UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!
UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!

Je to takáto malá a jednoduchá UV lampa, ako môžete vidieť na fotke vyššie. Schválne sme neuviedli konkrétne model, ale odkazujeme vás na Amazon, kde si môžete urobiť vlastný výber podľa preferencii.

K dispozícii je obrovské množstvo modelov, pričom každý by mal v princípe plniť to isté. Cena tohto produktu sa pohybuje na úrovni od 15-50$. Funguje to tak, že sem jednoducho položíte svoj smartfón a krabička ho pekne vyčistí pomocou UV svetla.

Koronavírus a baktérie sú schopné v uzavretom UV boxe prežiť zhruba 3 minúty. Potom je už možné zariadenie vybrať a bežne ho používať. Celý proces je teda krátky a veľmi efektívny. Navyše pri ňom nemusíte robiť nič manuálne, alebo sa obávať, že by ste nejaké miesto zariadenia pomocou handričky svojou nedbalosťou vynechali. Tak čo, idete do toho?

TIP: na fotografiách pri týchto UV lampách môžete vidieť aj to, že sem výrobcovia odporúčajú dávať respirátory a rúška. Aj tie sú po bežnom používaní plné vírusov a baktérii a je vhodné, aby ste sa ich takýmto spôsobom zbavili.

UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!
UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.