Už sme vám priniesli návod na to, ako vydezinfikovať iPhone a tiež návod, ako ho priebežne vyčistiť. Existujú ale aj iné možnosti, ktoré by vám mohli pomôcť. Jednou z nich je krabička s UV svetlom. To vás dokáže zbaviť koronavírusu, ale aj iných baktérii už za približne 3 minúty. Celé zariadenie je navyše veľmi lacné.

UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!

Pri používaní smartfónov ste v kontakte s rôznymi vírusmi či baktériami prakticky neustále. Za iných okolností by to možno nebol zlý spôsob, ako si postupne budovať imunitu. Dnes je ale situácia kvôli koronavírusu COVID-19 predsa len trochu iná a keď vidíme, čo robí toto ochorenie napríklad v Taliansku, máme pred ním obrovský rešpekt.

Určite ste boli už aj vy konfrontovaní s tým, že si treba dávať pozor aj na smartfóny, inteligentné hodinky, kľúče a podobne. Práve tieto predmety chytáme do rúk často aj vo chvíli, kedy ich nemáme čisté a môžu sa tak stať nebezpečným šíriteľom vírusu.

Podľa odborníkov je COVID-19 schopný prežiť na rôznych povrchoch a materiáloch desiatky hodín. Aj preto sa treba starať o dezinfekciu týchto produktov.

Pokiaľ budete postupovať v prípade iPhonu či Apple Watch podľa oficiálnych postupov od spoločnosti Apple, nemalo by sa nič stať s displejom zariadení (niektoré čistiace prostriedky ich môžu trvalo poškodiť).

Na druhej strane ale čistenie utierkami, ktoré sú napustené so 70% izopropylalkoholom môže byť problém (kvôli dostupnosti na trhu). Našťastie existuje jednoduché a dostupné riešenie, ktoré má rovnaký efekt a využíva iba ultrafialové žiarenie.

UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!
UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!

Je to takáto malá a jednoduchá UV lampa, ako môžete vidieť na fotke vyššie. Schválne sme neuviedli konkrétne model, ale odkazujeme vás na Amazon, kde si môžete urobiť vlastný výber podľa preferencii.

K dispozícii je obrovské množstvo modelov, pričom každý by mal v princípe plniť to isté. Cena tohto produktu sa pohybuje na úrovni od 15-50$. Funguje to tak, že sem jednoducho položíte svoj smartfón a krabička ho pekne vyčistí pomocou UV svetla.

Koronavírus a baktérie sú schopné v uzavretom UV boxe prežiť zhruba 3 minúty. Potom je už možné zariadenie vybrať a bežne ho používať. Celý proces je teda krátky a veľmi efektívny. Navyše pri ňom nemusíte robiť nič manuálne, alebo sa obávať, že by ste nejaké miesto zariadenia pomocou handričky svojou nedbalosťou vynechali. Tak čo, idete do toho?

Prečítajte si tiež  Apple sleduje náš pohyb aby vyhodnotil trendy mobility v rámci pandémie COVID-19. Ako to funguje?

TIP: na fotografiách pri týchto UV lampách môžete vidieť aj to, že sem výrobcovia odporúčajú dávať respirátory a rúška. Aj tie sú po bežnom používaní plné vírusov a baktérii a je vhodné, aby ste sa ich takýmto spôsobom zbavili.

UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!
UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -