Pokiaľ máte niekto problémy s nedostatkom kapacity batérie vo vašom zariadení, môže to byť spôsobované troma dôvodmi. V prvom rade, máte starší model, ktorý má jednoducho menšiu kapacitu, v druhom rade vám ju znižuje iOS (zlá verzia) a v treťom rade je baterka skrátka stará. Vo všetkých prípadoch si ale môžete pomôcť takto…

V iPhone X vymenil 2716 mAh akumulátor za 3000 mAh.

Popravde sme už nad niečim podobným rozmýšľali v minulosti. Keď Apple do iPhonu nevie pridať väčší akumulátor, nemôže to skúsiť iný výrobca? V prípade tohto zariadenia máme samozrejme značne obmedzené možnosti.

- Reklama -

Predsa len je tu presne stanovený priestor pre akumulátor, ktorý nemôže byť väčší, ináč by sa sem nezmestil. Sú ale firmy (najmä z Číny), ktoré ho dokážu využiť ešte efektívnejšie ako samotné Apple.

Následujúce video vám ukáže, ako chlapík v iPhone X vymenil batériu s kapacitou 2716 mAh za čínsku náhradu s kapacitou 3000 mAh. Iste, nie je to až tak zásadný rozdiel pri používaní. Môže to urobiť približne 10%. Pokiaľ ale musíte vymeniť baterku napríklad preto, lebo už je stará a nemá ani 80% pôvodnej kapacity, môže to byť zaujímavé riešenie, ktoré skutočne funguje.

V iPhone X vymenil 2716 mAh akumulátor za 3000 mAh. Všetko funguje.
V iPhone X vymenil 2716 mAh akumulátor za 3000 mAh. Všetko funguje.

S výmenou sa neponáhľajte, radšej predsa len zoberte originál

Treba byť ale aj v tomto prípade na pozore, nakoľko neoriginálne akumulátory môžu byť nebezpečné. Pokiaľ neboli testované, môžu začať horieť či dokonca vybuchnúť. Aj preto Apple odporúča používať iba originálne náhradné diely.

Dokonca proti falošným batériám v iOS 13 značne bojuje. Chlapíkovi na videu sa ale napriek tomu, že nejde o originál zobrazili percentá batérie. Netušíme, ako to vlastne urobil ale predpokladáme, že na iPhone X bol nainštalovaný starší operačný systém iOS 12, ktorý podobné „opatrenie“ nemal. Ťažko povedať.

Pokiaľ by ste sa do niečoho podobného púšťali, určite postupujte veľmi opatrne, aby ste niečo nepoškodili a aby nedošlo k zraneniam. Pokiaľ s výmenou batérie nemáte skúsenosti, odporúčame vám zveriť túto prácu do rúk odborníkov. Vždy je lepšie mať v zariadení originálny komponent. Ak máte ale toľko odvahy aby ste verili baterke z Číny, prečo to nevyskúšať. Napíšte nám do komentára, či by ste išli do toho, alebo nie. Veľmi nás to zaujíma…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.