Výdrž batérie je jeden z najdôležitejších atribútov pri výbere smarfónu. Niektoré zariadenia sú na tom lepšie, iné zase horšie. Pozrite sa na to ako dokážete jednoduchým trikom ušetriť za hodinu 1-3% výdrže akumulátora. Za celý deň budete mať viac o 15-30% batérie!

iPhony s OLED displejom

V roku 2017 urobilo Apple veľký krok. Po prvý krát vo svojej histórii predstavilo iPhone, ktorý obsahuje OLED displej. Okrem naozaj nádherného a čistého zobrazenia ponúka táto technológia ešte jednu výhodu. Tou je teoreticky dlhšia výdrž batérie. Dôvod je taký, že čierny pixel=vypnutý pixel. Inými slovami ak budete používať zaraidenie s LCD displejom, každý čierny pixel bude stále podsvietený.

- Reklama -

Hoci Apple vyrába zariadenia s touto technológiou dlhšie ako dva roky, stále sa netýka všetkých modelov. Pokiaľ teda budete chcieť metódu nižšie aplikovať na vašom zariadení uistite sa, že vlastníte také, pri ktorom je účinná. Jedná sa o:

 • iPhone X (2017)
 • iPhone XS (2018)
 • iPhone XS Max (2018)
 • iPhone 11 Pro (2019)
 • iPhone 11 Pro Max (2019)

Pokiaľ vlastníte napríklad iPhone XR alebo iPhone 11, v tomto prípade máte smolu. Apple do týchto modelov montuje lacnejší a o čosi menej kvalitný LCD displej (ktorý je však stále veľmi dobrý). Dobrou správou je ale to, že v roku 2020 Apple chystá predstaviť prakticky 4 nové modely, ktoré budú nahrádzať aj model XR a 11.

Všetky by už mali fungovať na technológii OLED. Tam teda bude táto metóda aplikovateľná. Nateraz sa však musíte spoliehať napríklad na tieto techniky. Ak máte ale model s OLED displejom, môžete pokračovať nižšie.

Návod: Ako ušetriť baterku čiernym pozadím na iPhone.

Princíp tohto triku ste už z predošlích riadkov predpokladáme pochopili. V podstate mu môžete ešte viac pomôcť aj vtedy ak napríklad použijete tmavý režim či znížite jas obrazovky na minimum. iPhone v takomto nastavení vydrží skutočne o hodiny dlhšie. Čierne pozadie si môžete stiahnuť napríklad tu, alebo si ho otvorte nižšie v článku.

 • Stiahnite si čierne pozadie do fotografii vo vašom iPhone
 • Otvorte si aplikáciu Fotky
 • Vyberte poslednú (čiernu) fotografiu, ktorú ste si v prvom kroku stiahli (niekedy môže pár sekúnd trvať kým sa tu objaví)
 • V ľavom dolnom rohu kliknite na ikonku „možnosti“
 • Vyberte možnosť „Použiť ako pozadie“
 • V pravom dolnom rohu kliknite na tlačidlo „Nastaviť“
 • Hotovo!

Funkciu môžete používať samozrejme kedykoľvek a tak dlho ako sa vám zachce. Vzhľadom ale na fakt, že iPhone 11 Pro/ 11 Pro Max má najlepší displej na svete, odporúčame vám tento krok robiť iba v nevyhnutných prípadoch a počas situácii, kedy nie je šetrenie batérie prioritou.

Predsa len by bola škoda nevyužiť potenciál tak nádherného a čistého Retina XDR displeja… Vyskúšali ste funkciu? Napíšte nám, či vám pomohla…

Návod: Ako ušetriť baterku čiernym pozadím na iPhone.
Návod: Ako ušetriť baterku čiernym pozadím na iPhone.
Návod: Ako ušetriť baterku čiernym pozadím na iPhone.
čierne pozadie – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.