Spoločnosť Apple si pre nás rok čo rok pripravuje zaujímavé prekvapenia, ktoré bývajú pozitívne, ale naopak aj negatívne. Pri iPhone 15 by však podľa portálu Macrumors mohlo dôjsť konečne ku zmene, ktorú určite oceníte. Najnovší únik totiž avizuje vylepšenie dizajnu aj farby toho najdôležitejšieho príslušenstva.

Informácie pochádzajú z Ázie, kde má Apple najväčšie dodávateľské reťazce. Podľa nich by mohol gigant konečne odstrániť klasické gumené nabíjacie káble z krabíc nových iPhonov a nahradiť ich oveľa odolnejším opletaným riešením. Takéto USB-C > USB-C káble sa podarilo objaviť dokonca vo viacerých farbách, pričom úniky naznačujú, že majú patriť iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus.

So samotnou informáciou prišiel spolu s fotkami ešte cez víkend aj leaker „Majin Bu“. Vo svojom tweete, ale dodal, že sa mu nepodarilo nezávisle overiť jej zdroj, takže sa za ňu nedokázal v plnej miere postaviť. Nebol, ale sám, kto počul o opletaných USB-C kábloch pre iPhone 15.

USB-C káble iPhone
Zdroj: X / Majin Bu
USB-C káble iPhone
Zdroj: X / Majin Bu
USB-C káble iPhone
Zdroj: X / Majin Bu

Pridal sa ku nemu aj známy zberateľ prototypov Apple zariadení so pseudonymom „Kosutami“. Ten potvrdil, že videl testovacie vzorky káblov pre iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktoré mali nový dizajn a koncovku USB-C. Ku svojim tvrdeniam doložil aj fotografie.

Podľa únikov by nové káble nemuseli byť len biele, ale pri iPhone vôbec po prvýkrát aj čierne, žlté, oranžové (alebo korálové) či modré. Aký iPhone by ste si skrátka kúpili, taký by ste našli v jeho balení kábel.

USB-C káble iPhone
Zdroj: X / Kosutami

Únik treba brať s rezervou 

Aby sme boli úprimní a objektívni, my sami sme ku tomuto úniku trochu skeptickí a tak ho berieme s dosť veľkou rezervou. Je síce pravda, že Apple prejde na USB-C káble, no firma už dávno vyrába opletané Lightning káble pre príslušenstvo pre Mac a napriek tomu sme ich nikdy nevideli v balení iPhonov.

V Cupertine sa však možno rozhodli, že je na čase zvýšiť kvalitu káblov, s ktorou má výrobca už dlhé roky problémy. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste takúto zmenu privítali aj vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo novú verziu firmvéru pre slúchadlá AirPods. Takto si ju nainštalujete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -