Situácia okolo koronavírusu postihla celý svet. Spoločnosť Apple sa s ňou snaží vysporiadať po svojom, ale výrobné kapacity v Číne jednoducho nestačia. Firmy majú problémy so zamestnancami, ktorí pre vysoké riziko nákazy odmietajú chodiť do práce a vyrábať produkty (aj keď sa situácia každým dňom zlepšuje). Dnes sa objavili správy o tom, že v Číne nemajú dosť iPadov. Práve počas prepuknutia COVID-19 sú v krajine veľmi populárne.

V niektorých krajinách dochádzajú rúška, v Číne zase iPady.

Čína prijala zásadné opatrenia v boji proti koronavírusu a vyzerá to tak, že sú na dobrej ceste. Počet nakazených sa pomaly znižuje a ľudia sa opäť začínajú vracať do bežného života. Napriek tomu sú ale v niektorých oblastiach stále uzatvorené školy.

Žiaci síce ostávajú doma, ale neznamená to, že sa zastavila výučba. Všetko prebieha online pomocou moderných technológii, medzi ktoré patria nepochybne aj počítače a tablety. No a práve tie idú na dračku. Spoločnosť Apple má problémy so zásobami týchto produktov, pretože o je ne rekordný záujem.

Podľa najnovších správ zákazníci na svoje zariadenie čakajú až 4 týždne. Týka sa to prevažne lacnejších a dostupnejších modelov. Apple v tomto smere nie je schopné uspokojiť záujem, nakoľko mu chýbajú potrebné kapacity u dodávateľov, ktorí sa o starajú o produkciu.

Nový lacný iPad príde ešte tento rok! - svetapple.sk

Firma sa snaží zvýšiť výrobu o 20% (aj keď ešte nebeží na 100%)

Napriek všetkému prišlo nariadenie z Cupertina, v ktorom Apple oznamuje výrobcom, že chcú navýšiť výrobu iPadu až o 20%. Akonáhle to teda bude možné, pravdepodobne budú aj tieto tablety oveľa dostupnejšie pre všetkých. Otázne ale ostáva, či bude v tom čase ešte platiť nutná karanténa.

Na záver ešte zaujímavá informácia, ktorá hovori o tom, že počet žiakov, ktorí sa momentálne nachádzajú doma, by mal byť na úrovni až 50 miliónov (a viac). Veľa z nich je práve zákazníkmi spoločnosti Apple, ktorá však momentálne nemá kapacity na to, aby všetkých zabezpečila. Je to jednoducho situácia, v ktorej majú ľudia zviazané ruky a nevieme, čo sa bude diať ďalej. Nechajme sa prekvapiť.

Apple a jeho trápny krok pri iPade. 3 roky starý procesor tu naozaj dávať nemuseli... - svetapple.sk
V niektorých krajinách dochádzajú rúška, v Číne zase iPady.
Prečítajte si tiež  Vieme, koľko bude stáť AirTag + ďalšie podrobnosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.