Spoločnosť Apple nám na WWDC rok čo rok predstavuje nové funkcie a softvérové technológie, ktoré nám majú zjednodušiť život. Ináč to nebolo ani s príchodom operačného systému iOS 17. Pokiaľ ste si ho nainštalovali a máte problémy so zhoršenou výdržou, ste na správnom mieste.

Tí, ktorým sa to deje a nepomohlo im ani našich 7 tipov na to, ako výdrž predĺžiť, skúsime poradiť týmto článkom. Na vine totiž môžu byť funkcie, ktoré sú tu s nami relatívne krátko a zároveň sú dosť nenápadné. Už chvíľu potom, čo ich vypnete môžete začať pociťovať zlepšenie.

1. Widgety na uzamknutej plochu môžu byť veľkým žrútom energie 

HomePod mini vlkhkomer a teplomer widget na iphone
Zdroj: SvetApple

Widgety uzamknutej obrazovky, ktoré boli zavedené ešte v systéme iOS 16 a vylepšené v nástupcovi iOS 17, ponúkajú okamžitý prístup k dôležitým informáciám bez potreby odomknutia zariadenia.

Tieto widgety prinášajú pohodlie – od kontroly počasia až po pohľad na nadchádzajúce udalosti v kalendári. Toto všetko si však vyberá svoju daň na zhoršenej výdrži batérie.

Dôvodom tohto negatívneho trendu je, že widgety sú neustále spustené na pozadí a potrebujú sa v reálnom čase aktualizovať. Samozrejme však aj v tomto prípade platí, že samotná spotreba sa s vysokou pravdepodobnosťou bude líšiť v závislosti od toho, aký widget práve používate a ako moc je pre zariadenie náročný.

Takto odstránite widgety z domovskej plochy v iOS

  • Dlho podržte prst na uzamknutej obrazovke, kým sa nezobrazí tlačidlo Prispôsobiť.
  • Vyberte položku „Zamknutá plocha„.
  • Kliknite na položku „Pridať widgety“ (ak ich už máte aktívne, kliknite na políčko s widgetmi).
  • V ľavom hornom rohu sa pri každom widgete objaví malá ikona slúžiaca na jeho odstránenie. Stačí na ňu kliknúť a máte hotovo.

TIP: Nezabúdajte tiež, že čím menšie množstvo widgetov si necháte na uzamknutej ploche, tým je menšia šanca, že vám budú spotrebúvať nadmerné množstvo energie.

2. Haptická spätná väzba klávesnice môže nadmerne vybíjať batériu

SvetApple klávesnica návod na haptickú späätnú väzbu
Zdroj: SvetApple

Zavedenie vibrácií klávesnice alebo haptickej spätnej väzby prinieslo ešte pred niekoľkými rokmi do iOS nový „hmatový rozmer“ z písania. Táto funkcia je však voliteľná a ako uvádza spoločnosť Apple, môže mať negatívny vplyv na výdrž batérie.

Pre tých, ktorí sa na túto funkciu predtým nespoliehali, by jej vypnutie mohlo byť rozumným krokom na predĺženie výdrže batérie. Na druhej strane však tento typ spätnej väzby môže používateľom pomáhať pri písaní a preto si treba dobre zvážiť, či si chcete funkciu skutočne deaktivovať.

Prečítajte si tiež  Apple by malo vymeniť grafika. Na webe má obrázok, za ktorý sa môže hanbiť. Chyby si však všimne iba málokto

Takto vypnete haptickú spätnú väzbu klávesnice v iOS

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia.
  • Kliknite na sekciu Zvuky a haptika.
  • V spodnej časti vyberte položku Odozva klávesnice.
    Ťuknite na prepínač vedľa položky Haptika do polohy zapnuté.
  • Hotovo.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -