Spoločnosť Apple sa snaží ponúknuť pre svoje iPhony čo najkvalitnejšie fotoaparáty. No a hoci sa 12MP rozlíšenie za posledné roky nezmenilo, v budúcnosti to bude ináč. iPhone v roku 2022 dostane až 48-megapixelov. Na čo mu to bude dobré?

Pokiaľ sa pohybujete vo svete fotografie, určite viete, že pri smartfónoch neplatí pravidlo čím viac megapixelov = tým kvalitnejšia fotka.

Poväčšine táto hodnota slúži len ako lacný marketingový nástroj pre výrobcov, ktorí chcú upútať pozornosť svojich zákazníkov. Aj preto sa Apple dlhodobo drží dostačujúceho rozlíšenia 12 MP, s ktorým nemá azda nikto žiaden problém (po prvýkrát bolo použité v iPhone 6S/6S Plus v roku 2015).

48-megapixelov

Predpokladá sa, že technologický gigant využije túto hodnotu aj tento rok, no v roku 2022 to bude ináč. Ako uvádza prestížny analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6%), zákazníci majú počítať so 48-megapixelovým rozlíšením. Zariadenie by potom malo byť označené ako iPhone 14…

No a ak sa teraz pýtate, či Apple vstupuje do sveta lacného marketingu, odpoveď je áno ale aj nie. Na jednej strane 48 MP fotoaparát určite osloví používateľov len kvôli vysokej hodnote, na čom sa dá celkom dobre profitovať.

Na druhej strane, firma pripravuje aj nové zariadenie pre zmiešanú a rozšírenú realitu no a nakoľko to bude počítať s 8K až 16K displejmi (aby mohol obraz čo najvernejšie imitovať zrak), Apple potrebuje hardvér, ktorý s tým dokáže pracovať.

Viac sa o tejto téme dozvieme pravdepodobne až neskôr, no pokiaľ sa svetoznámy analytik nemýli (a on sa väčšinou nemýli), minimálne jeden z objektívov iPhonu 14 dostane nečakane vysoké rozlíšenie. Na Samsung či Xiaomi sa to ale doťahovať nebude. Tu sa používajú aj 108 MP šošovky.

Prečítajte si tiež  Meškanie iPhonu 12 potvrdzuje ďalší zdroj. Vraj nepríde skôr ako v októbri.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.