Skladací iPhone v roku 2023

Známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) nám vo svojej poslednej správe prezradil niekoľko podrobností, týkajúcich sa iPhonu 12S, iPhonu SE 3 a v neposlednom rade aj prvého skladacieho smartfónu, na ktorý si ešte chvíľu počkáme.

Podľa jeho zistení od kontaktov z dodávateľských reťazcov chystá spoločnosť Apple veľké prekvapenie na rok 2023. Zákazníci sa môžu tešiť na prvý smartfón s otváracím displejom, ktorý ponúkne uhlopriečku (v prípade otvorenia) medzi 7,5″ až 8″, ktorá je de facto rovnaká, akú má iPad mini.

Samotné uvedenie na trh vraj nie je na 100% isté, pričom nezáleží na technológii displeja ale na technológii hromadnej výroby. Stále vraj existujú kľúčové problémy, ktoré musí firma pred začiatkom produkcie vyriešiť.

Skladací iPhone ešte nie je považovaný za dokončený, ale nachádza sa skôr v procese výskumu a vývoja, pričom firma testuje rôzne možnosti a schopnosti (či už po stránke využitia alebo odolnosti). Stále teda existuje šanca, že tento produkt neprejde prísnym schvaľovacím procesom a my sa ho nikdy nedočkáme!

Úniky týkajúce sa tohto zariadenia prichádzajú skoro na dennej báze, za čo sa môžeme poďakovať výrobcom konkurenčných zariadení ako napríklad Xiaomi, Motorola, Samsung a ďalším, ktorí doslova tlačia na Apple, aby pripravilo vlastné riešenie.

Cupertinský gigant vraj spolupracuje so spoločnosťami Samsung a LG na vývoji skladacích OLED panelov, nakoľko práve tieto firmy s danou technológiou dlhé roky pracujú.

Napíšte nám do komentára, či sa vám koncept skaldacieho iPhonu páči, alebo vám to príde ako nevyužiteľný nezmysel. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

Prečítajte si tiež  Assassin's Creed: Mirage utiahne aj nový iPhone 15 Pro. Toto sú HW požiadavky hry
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.