Ming-Chi Kuo o iPhone SE 3. generácie

Nedávne fámy z pozadia technologického giganta naznačovali, že tretia generácia iPhonu SE môže prísť už v prvej polovici roka 2021. Prikláňal sa ku nim dokonca aj analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%), ktorý však medzičasom zmenil svoje predošlé stanovisko.

Podľa jeho najnovšej poznámky určenej pre investorov bude ďalšie dostupné zariadenie k dispozícii až v prvej polovici roka 2022, za čo môže predovšetkým popularita súčasného modelu (2. generácie). Ak ste očakávali úplne nový dizajn a viacero revolučných upgradov (tak ako my v našom januárovom koncepte), pravdepodobne vás sklameme.

Kuo sa domnieva, že nový iPhone SE 3 príde s minimálnymi zmenami v porovnaní s predchodcom. Jeho tvary vraj majú byť podobné ako u existujúceho modelu, avšak drobné vylepšenia nastanú vo vnútri, v podobe výkonnejšieho procesora (A14 alebo A15 Bionic) a podpory pripojenia ku 5G sieti.

Podľa týchto zistení máme počítať so štandardným hranatým 4,7″ LCD displejom, s klasickým zaobleným dizajnom, tlačidlom so senzorom otlačku prsta Touch ID a zrejme aj s trochu upraveným fotoaparátom.

Tieto novinky nás veru príliš nepotešili, no druhým dychom dodávame, že sa stále bavíme o relatívne vzdialenej budúcnosti. Ming-Chi Kuo sa zvyčajne nemýli, no moc by sme si priali aby sa to zmenilo v tomto prípade.

Oveľa väčší zmysel by nám dávalo, keby Apple zrecyklovalo ako základ existujúci iPhone XR alebo iPhone 11 (6,1″) a spravilo by z neho „low-budget“ model. Čo si o tom myslíte vy?

Prečítajte si tiež  Legendárna hra Jetpack Joyride + prichádza do Apple Arcade
Môže ťa zaujímať
- Reklama -