Luxusný úpravca iPhonov, Feld & Volk stojí za únikom veľkého množstva fotografií dielcov a komponentov, ktoré by sa mali objaviť v novom iPhone 6. Dnes sa chlapci od úpravcu rozhodli, že telefón poskladajú.

Poskladali si svoj vlastný iPhone 6

Zdá sa, že do Feld & Volk sa dostalo naozaj veľa uniknutých komponentov iPhonu 6. To samozrejme web potvrdzuje minimálne tým, že nám z nich ukázal naozaj veľké množstvo a zaradil sa tak medzi veľmi podstatné zdroje. Dnes si však chlapci z tejto spoločnosti uvedomili, že pokiaľ majú takmer všetky potrebné dielce , prečo ich jednoducho nepospájať dokopy? No ako sa nad tým zamysleli, tak aj spravili a napočudovanie to predsa len fungovalo. Áno, telefón sa im podarilo reálne zapnúť!

Do systému sa nedostali

Aj napriek tomu, že sa im zariadenie podarilo zapnúť a určite tým rozprúdili na webe obrovskú debatu, do vnútra zariadenia (operačného systému) sa nedostali. Problém nastal hneď po tom, ako sa im na displeji zobrazil Lightning kábel smerujúci do iTunes. Práve tam je potreba nový smartfón zastrčiť hneď po tom, ako ho prvýkrát spustíte. Vzhľadom na to, že je tak možné urobiť až vtedy, keď Apple vydá najnovšiu aktualizáciu, ne je možné sa do systému dostať.

unnamed
Zariadenie je treba napojiť do iTunes, ktoré ho však neposunie ďalej – svetapple.sk

Je to práve alebo obyčajný fake?

Aj napriek tomu, že nový iPhone pôsobí na videu veľmi dôveryhodne, je možné, že ide o falošné video. Server 9to5mac.com si totiž všimol, že Lightning kábel, ktorý je vyobrazený na obrazovke nekončí zarovno s displejom, ale začína približne jeden či dva centimetre nad ním. V tomto smere by bolo ešte možné, že chlapcom originálny displej jednoducho nefungoval, a tak ho nahradili 4″ z iPhonu 5S. Druhou vecou, ktorá hrá proti pravosti tohto videa je jednoducho to, že nejde o nič náročné pre zdatného počítačového grafika a tak nie je vylúčené, že celý zapnutý iPhone je len podvrh vytvorený pomocou programu Adobe Premiere či Final Cut!

screen-shot-2014-08-29-at-11-51-09-am
Spomínaný detail, ktorý si všimli chlapci zo serveru 9to5mac.com – svetapple.sk

Naozaj pekné zariadenie!

Aj pokiaľ by video zobrazujúce funkčný iPhone 6 nebolo  pravé, dáva nám opäť lepšiu predstavu o tom, ako bude nové Jablkové zariadenie vyzerať. To, ktoré sme mohli vidieť z únikov nevyzeralo práve vábivo, no na videu od Feld & Volk sa nejednému sledujúcemu jeho krivky zapáčili. Toto video nám teda dáva minimálne akú takú predstavu o tom, ako vlastne bude vyzerať!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.