V súčasnosti to vyzerá tak, že spoločnosť Apple neplánuje nahradiť svoj 9-pinový Lightning v iPhone omnoho univerzálnejším USB-C portom, ktorý by privítalo množstvo profesionálnych používateľov. Napriek tomu ale existuje človek, ktorý sa rozhodol do odvážnej „domácej prestavby“.

Istý študent robotiky Ken Pillonel strávil niekoľko mesiacov tým, že do svojho staršieho iPhonu X zapracovával USB-C a následne prispôsobil všetko potrebné aby tento port fungoval rovnako ako Lightning.

O tomto kurióznom pokuse sme vás informovali ešte začiatkom októbra, keď Pillonel zdieľal krátke video demonštrujúce jeho ojedinelý úspech. No a pokiaľ vás zaujalo a chceli by ste vedieť viac, autor si pripravil ďalšie video, ktoré je omnoho dlhšie a obsahuje množstvo podrobností.

Pillonel v ňom vysvetľuje všetky kroky, ktoré sprevádzali návrh konceptu až po vytvorenie funkčného USB-C portu, ktorý sa zmestí do iPhonu a dokáže fungovať bez akýchkoľvek obmedzení.

Je to síce technické video, no ak máte záujem dozvedieť sa niečo viac, prípade si vyskúšať podobnú úpravu staršieho iPhonu sami doma, určite vám bude nápomocné a odpovie na viacero otázok.

Zariadenie putovalo do dražby 

No a ak by ste mali záujem o už hotový iPhone X s USB-C portom, momentálne sa nachádza v dražbe na Ebay, pričom aktuálne najvyššia ponuka (v čase písania článku) bola 2 150,00 $ (cca 1 710 €).

Prečítajte si tiež  Prečo sa Apple Watch nevolajú iWatch? Možno budete prekvapení

Budúci majiteľ však musí počítať s tým, že hoci bude jeho iPhone s USB-C plne funkčný po príchode domov, toto zariadenie má zakázané aktualizovať alebo vymazať a taktiež ho nemôže otvoriť či používať ako každodenný smartfón.

Vhodný je teda maximálne na výstavu…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.