Urobiť koncept toho ako bude vyzerať budúci iPhone je v dnešnej dobe celkom jednoduché. Často vám podobné videá aj ukazujeme. Dnes si ale pozrieme to, akým smerom sa môže uberať mobilný priemysel celkovo. Ak si myslíte, že smartfóny sa už nemajú kam posunúť, nie je to pravda…

Video ukazuje, akým smerom sa budú uberať smartfóny v následujúcom období.

Budúcnosť tohto odvetvia je neistá. Hovorí sa, že výrobcovia sa už nemajú kam posunúť. Neexistujú atraktívne technológie, ktoré by donútili ľudí kupovať nové zariadenia. V podstate je to aj pravda.

iPhone má síce každým rokom lepší displej, fotoaparát a podobne ale z celkového hľadiska môžeme povedať, že je na tom dnes stále dobre povedzme aj taký iPhone 7 z roku 2016. Ak smartfóny stačia po výkonnostnej stránke, netreba ich meniť (ak to samozrejme majiteľ vyslovene nechce).

iPhone SE2 v roku 2020. Vyzerá to naozaj reálne. - svetapple.sk
Dnes ľuďom vydrží iPhone dlhšie ako kedysi – svetapple.sk

No a to je problém. Rozdiely medzi generáciami sú stále menšie a ľuďom jednoducho stačia aj staršie zariadenia. Dôkazom toho je trend z poslednej doby, kedy ľudia nemenia telefón každé dva roky ale skôr každé tri roky.

- Reklama -

Presne preto budú musieť výrobcovia zapracovať na technológiách, ktoré budeme nachádzať v budúcich iPhonoch. Následujúce video sa objavilo na YouTube kanáli ConceptsiPhone ukazuje, aké technológie by to mohli byť a vyzerá to dosť šialene.

Video ukazuje, akým smerom sa budú uberať smartfóny v následujúcom období.
Telefóny by sa mohli zmeniť od princípu – svetapple.sk

Flexibilný iPhone ako špongia…

iPhone by mohol byť o pár rokov v podstate nezničiteľný, pretože by sa jeho displej nemal dať rozbiť. Okrem toho by mohol byť aj flexibilný. Nemyslíme ale teraz tak, ako to má napríklad Samsung. Mal by byť flexibilný podobne ako špongia. Áno čítate správne. Pomôcť môžu rôzne nano-technológie.

Samozrejme dnes sa na podobné “úlety” pozeráme trochu z nadhľadom. Treba si ale povedať, že pred 15 rokmi bol aj iPhone v dnešnej dobe niečo nepredstaviteľné, nad čoho víziou sa ľudia iba smiali. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám čas prinesie. Určite nás výrobcovia nesklamú…

Video ukazuje, akým smerom sa budú uberať smartfóny v následujúcom období.
Video ukazuje, akým smerom sa budú uberať smartfóny v následujúcom období.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here