Apple predstaví nové vlajkové lode už na budúci rok, za približne 9 mesiacov. Konkrétne by sme sa dočkať v septembri 2020 štyroch nových zariadení. Vrcholom s najväčším displejom má byť iPhone 12 Pro Max. Tento koncept ukazuje veľmi dôveryhodne to, ako bude vyzerať.

iPhone 12 Pro Max koncept. Takto bude vyzerať!

Od budúcoročnej vlajkovej lode iPhonu toho očakávame pomerne veľa. Je jasné, že bude tak ako vždy nabitá technológiami. Dnes už dokonca niektoré z nich poznáme. Čoraz častejšie sa napríklad skloňuje displej, ktorý by mal mať skryté Face ID. Na koncepte môžeme vidieť prednú kameru, ktorá ako jediná zasahuje do zobrazovacej jednotky.

- Reklama -

Tak isto by mohol byť nový displej obohatený o Touch ID, čo by vylepšilo manipuláciu so zariadením, keby nereagovalo na Face ID. Okrem toho by mohlo pribudnúť aj dvojfázové overovanie.

V neposlednom rade bude jedným z najväčších vylepšení nástupcu XDR Retina displeja aj 120 Hz obnovovacia frekvencia. To samozrejme vôbec nie je všetko. Celkový dizajn zariadenia prejde výraznou aktualizáciou.

iPhone 12 Pro Max koncept. Takto bude vyzerať!
iPhone 12 Pro Max koncept – svetapple.sk

Hrany už nebudú zaoblené tak ako pri súčasných generáciách ale prídu o čosi ostrejšie tvary. Inšpiráciu bude brať Apple priamo zo svojho staršieho iPhonu 4-5. Na zadnej strane si iPhone 12 Pro zanechá stále matné sklo. Toto vylepšenie používatelia oceňujú a nemyslíme si, že by ho spoločnosť potrebovala meniť. Zozadu pribudne ešte aj štvrtá šošovka respektíve senzor, pomocou ktorého bude iPhone schopný vytvárať 3D vizualizáciu priestoru alebo napríklad predmetu.

Stále to nie je všetko…

Bude tu toho ale ešte samozrejme oveľa viac. Apple za rok pridá výkonnejší procesor Apple A14 Bionic a zariadenie by sa malo dočkať aj 6 GB RAM. Okrem toho nemôžeme zabudnúť ani na najväčšie lákadlo a to podporu siete 5G, ktorá má byť samozrejmosťou. V Balení nových iPhonov s označením Pro môžeme očakávať aj AirPods. To však samozrejme stále nie je isté.

Začiatkom roka začne takzvaná „úniková sezóna“ a tak budeme opäť o niečo múdrejší. Do komentára nám napíšte, či by sa vám iPhone, o ktorý sa postarali chalani z TechConfiguration páčil alebo nie. Budeme radi za každý poznatok.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.