Apple predstavilo úplne nový iPad mini, ktorý na míle poráža svojho predchodcu snáď v každom jednom smere. Nejde len o dizajn, ktorý konečne zapadá do roku 2021 ale aj o technológie, ktoré sa nachádzajú v jeho vnútri.

Ako iste viete, Apple vybavilo svoj najmenší tablet rovno najvýkonnejším procesorom A15 Bionic, ktorý má oproti predošlej verzii až o 40 % vyšší výkon a po stránke grafiky ho predbieha až o 80 %. Veľmi podobne je na tom aj operačná pamäť RAM.

iPad mini 6. generácie operačná pamäť RAM 

Pokiaľ by sme sa pozreli na iPad mini 5. generácie z roku 2019, Apple ho vybavilo v podstate tým najlepším, čím mohlo. Vo vnútri sa nachádza procesor A12 Bionic a sekunduje mu operačná pamäť RAM na úrovni 3 GB.

Novinka pre rok 2021 je na tom ale o 25 % lepšie. iPad mini 6. generácie má 4 GB RAM, čo nás potešilo, no dalo sa to očakávať. Zariadenie je po tejto stránke zhodné s iPadom Air 4. generácie.

Prečítajte si tiež  iPad mini 6. generácie: Apple čakalo s touto revolúciou 9 rokov a musíme povedať, že sa podarila!

Aby toho ale nebolo málo, v Apple sa špeciálne venovali aj vyššie spomenutému grafickému výkonu. Zatiaľ čo základný iPhone 13 mini a iPhone 13 majú 4-jadrové GPU, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max majú až 5-jadrové GPU. No a presne z drahších verzií tento parameter prebral aj najmenší iPad v ponuke.

Sme veľmi zvedaví, ako sa bude tomuto zariadeniu dariť v predajoch. Celkovo však na nás urobilo dojem a tešíme sa, keď si ho budeme môcť vyskúšať na vlastnej koži. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -