Spoločnosť Apple predstavila pred pár dňami ten najlepší iPhone vo svojej histórii. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou sú síce vylepšenia menej výrazné, avšak ak vlastníte starší model ako napríklad iPhone X prípadne iPhone 11, novinka už dáva zmysel.

Ako iste viete a ako bolo na keynote aj zdôrazňované, v iPhone 13 sa nachádza najvýkonnejší mobilný procesor na svete s označením A15 Bionic. Má 6-jadier a oproti najsilnejšej konkurencii je až o 50 % rýchlejší. Ako je to ale s ďalšími dátami?

Apple prakticky nikdy nezverejňuje presné kapacity operačnej pamäte RAM. Toto skrátka nie je údaj, ktorý by mali považovať používatelia za dôležitý.

iPhone 13 a iPhone 13 Pro kapacita RAM 

Je bežné, že iPhone s tretinovou operačnou pamäťou poráža na plnej čiare telefóny, ktoré majú proti nemu bojovať. Dôvodom je systém a celá platforma, ktorá funguje trochu iným spôsobom.

Vďaka informáciám z dodávateľských reťazcov a takisto dátam z beta verzie Xcode 13, ku ktorým sa dostala internetová stránka MacRumors sa podarilo zistiť, že iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max sú vybavené 6 GB RAM, zatiaľ čo lacnejšie verzie iPhone 13 a iPhone 13 mini sú vybavené 4 GB RAM.

Dá sa teda povedať, že Apple medzigeneračne neurobilo v tomto smere žiadnu zmenu, nakoľko totožné kapacity mal aj iPhone 12 a iPhone 12 Pro.

Prečítajte si tiež  Z iOS 17 sa na iOS 16 už nedostanete. Apple túto možnosť zakázal
Môže ťa zaujímať
- Reklama -