Asi by ste neboli povedali, že to, aký máte smartfón, môže priamo ovplyvňovať spôsob vášho šoférovania. Ako však dokazujú dáta od americkej poisťovacej spoločnosti Jerry, rozdiely je možné sledovať v mnohých smeroch od veku až po vzdelanie.

Podľa výsledkov posledného prieskumu jazdia vodiči s operačným systémom Android bezpečnejšie, než tí, ktorí vlastnia iPhone s iOS. Ako je to možné?

Odpoveď na túto otázku nie je celkom jednoznačná, no v podstate sa dá vyčítať z dát, ktoré nám Jerry poskytuje. Podľa nich je napríklad obrovský rozdiel v sústredení sa na vedenie motorového vozidla. Majitelia iPhonov majú častejšiu tendenciu chytať svoj smartfón do ruky počas jazdy, pričom šoféri s Androidom si viac dávajú pozor na to, aby ich ruky držali len volant.

Pokiaľ vlastníte iOS, podľa štatistiky je tiež pravdepodobnejšie, že budete prekračovať maximálnu povolenú rýchlosť. Používatelia s Androidom jazdili štatisticky pomalšie a teda bezpečnejšie.

Zdroj: Jerry

To ale stále nie je všetko. Poisťovňa Jerry sa pozrela aj na kategórie, ako je zrýchľovanie, brzdenie, zatáčanie a podobne. Tu sa síce výsledky začali vyrovnávať, avšak stále dopadli tesne v neprospech produktov od spoločnosti Apple.

Dôležitú úlohu zohralo aj vzdelanie 

iOS 14: Toto je 5 nových funkcií, ktoré prináša CarPlayA ak si myslíte, že sa výskumníci uspokojili s vyššie uvedenými dátami, tak ste na omyle. Ukázalo sa totiž, že dôležitou premennou je v tomto prípade aj vzdelanie. Najlepšími šoférmi sú vraj majitelia Androidov s vysokou školou.

Prekvapivé je tiež to, že majitelia iOS zariadení s doktorským titulom šoférujú horšie, ako tí, čo majú len strednú školu a konkurenčnú platformu. Grafy na záver potvrdzujú teóriu, že čím je vodič starší a skúsenejší, tým jazdí bezpečnejšie bez ohľadu na to, aký smartfón používa.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Výskumná vzorka počítala s viac ako 20 tisíc vodičmi, ktorý v priebehu 14 dní dokázali najazdiť cez 13 miliónov kilometrov. Dá sa teda povedať, že údaje môžu byť dostatočne relevantné na to, aby boli pravdivé. Prekvapili aj vás?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -