Ako píše známy analytik Ming-Chi Kuo, spoločnosť Apple podľa všetkého nariadila svojmu čínskemu dodávateľovi Goertek, aby úplne pozastavil montáž slúchadiel AirPods Pro 2. generácie. Dôvodom majú byť výrobné problémy.

V ďalšej sérii príspevkov na sociálnej sieti Twitter Kuo uviedol, že čínsky dodávateľ Luxshare rozšíril výrobu AirPods Pro 2. generácie a teraz je ich výhradným dodávateľom.

„Pozastavenie výroby zo strany dodávateľa Goertek je skôr spôsobené výrobnými problémami,“ uviedol Kuo bez toho, aby bližšie špecifikoval, o aké konkrétne problémy by mohlo ísť.

Reklama

Kuo tiež doplnil, že v súčasnosti nie je jasné, kedy spoločnosť Goertek obnoví výrobu slúchadiel AirPods Pro a ani to, či sa problémy týkajú už predaných zariadení, ktoré medzičasom dorazili k zákazníkom.

Slúchadlá sú stále k dispozícii. Staršia generácia je ale podstatne lacnejšia. Kúpite ju v zľave

AirPods Pro 2
Zdroj: Laptops Villa

Druhá generácia bezdrôtových slúchadiel AirPods Pro bola uvedená na trh koncom septembra a v súčasnosti je bez problémov skladom u mnohých slovenských predajcov.

Ak sa vám zdá moc vysoká, zostávajúce skladové zásoby AirPods Pro prvej generácie sú v súčasnosti dostupné už od 205 €. A aj keď ide o staršie zariadenie, v praxi vám toho dokáže ponúknuť skutočne veľa. Za 2/3 cenu sa z nášho pohľadu oplatí.

Uvidíme teda, či bude mať strata jedného veľkého dodávateľa výrazný vplyv na dostupnosť zariadenia v najdôležitejšom predvianočnom období. Stále ale platí, že ak sa chystáte kúpiť AirPods Pro 2. generácie niekomu pod stromček, objednať by ste ich mali pre istotu skôr. Nikdy totiž neviete, do akej situácie sa dostanú dodávateľské reťazce.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple Music prišlo o svojho riaditeľa!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -