Spor medzi Epic Games a spoločnosťou Apple nie je v technologickom svete žiadnou novinkou. Výkonný riaditeľ Tim Sweeney sa znovu pustil do jablkovej firmy, pričom nevynechal ani ďalšieho giganta v podobe Google. Dvojicu spoločností vyzýva na vytvorenie univerzálneho obchodu s aplikáciami, ktorý by fungoval vo všetkých operačných systémoch.

Prečítajte si tiež  Apple nemusí vrátiť Fortnite do App Store. Epic Games bude navyše platiť náhradu škody!

Podľa Sweeneyho svet potrebuje jeden globálny obchod, ktorý by fungoval naprieč všetkými platformami. Momentálne je vlastníctvo softvéru roztrieštené medzi App Store pre iOS, trh Google Play pre Android, rôzne obchody pre Xbox, PlayStation alebo Nintendo Switch a mnoho ďalších.

Spoločnosť Epic spolupracuje s vývojármi a poskytovateľmi služieb na vytvorení systému, ktorý by používateľom umožnil kupovať softvér na jednom mieste s vedomím, že ho budú mať na všetkých zariadeniach a všetkých platformách. Pridanú hodnotu by mohla predstavovať jednotná cena.

Problémom sú poplatky

Ako dokonalé riešenie problému uviedol scenár z Južnej Kórei kde bol prijatý prvý zákon na svete, ktorý vyžaduje aby mobilné platformy poskytli používateľom možnosť výberu spracovateľa platieb.

Práve hra Fortnite z produkcie Epic Games bola (a stále je) predmetom ostrého právneho sporu so spoločnosťami Apple a Google o rozdelenie príjmov z predaja na ich platformách.Apple podľa riaditeľa využíva represívne zahraničné zákony, ktoré sledujú používateľov a zbavujú ich politických práv.

Tim Sweeney Epic

Spoločnosť Google si tiež vyslúžila ostrú výčitku od Sweeneyho, ktorý kritizoval jej prístup k účtovaniu poplatkov. Zakladateľ spoločnosti Epic Games pochválil Kóreu za to, že vedie boj proti monopolným praktikám a do svojich právnych predpisov zahrnula ustanovenia proti odvetným opatreniam na ochranu vývojárov.

Ani jedna zo spoločností sa na margo veci zatiaľ nevyjadrila. V tomto prípade sa však nejedná o žiaden súdny spor a reakcie sa pravdepodobne dočkáme iba v o forme odkazov v rozhovoroch, no nie v oficiálnom vyjadrení.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -