Ako píše zahraničný portál Xiaomiui, nové fotografie, ktoré sa objavili na internete, odhaľujú hliníkovú maketu pripravovaného smartfónu Xiaomi 13. Pokiaľ sa na ne pozrie fanúšik spoločnosti Apple, obrázky mu budú pripomínať iPhone 13.

Hoci je v súčasnosti zo zverejnených záberov ťažké vyčítať, aký typ obrazovky bude mať Xiaomi 13, zdá sa, že výrobca svoje nové zariadenie navrhol s plochým displejom. Má to tak aj konkurencia z Cupertina.

Okrem toho si môžete všimnúť podobné ploché hrany či výstupok pre zadné objektívy. Aj tieto detaily sú podľa všetkého inšpirované extrémne úspešným iPhonom.

Xiaomi 13
Zdroj: Leaks7
Xiaomi 13
Zdroj: Leaks7

Xiaomi 13 má mať rozmery 152,83 x 71,53 x 8,37 mm. Pokiaľ sa pozrieme na rozmery predchodcu s označením Xiaomi 12, tie sú 152,7 x 69,9 x 8,2 mm. Smartfóny tak budú skoro identické.

Dizajn podobný, cena skoro o polovicu nižšia 

Xiaomi 13
Zdroj: Onleaks

Ak sa pýtate, čo výrobca získa „hranatejším“ dizajnom, odpoveď je jednoduchá. Takáto konštrukcia je totiž v praxi veľmi odolná a zároveň sa do nej zmestí väčšie množstvo hardvéru.

Xiaomi 13 môže mať tak oveľa lepšie fotoaparáty či kamery, väčší akumulátor a veľa iného.

Samozrejme to, čo bude tento smartfón líšiť od iPhonu bude najmä cena. Predchodcu, Xiaomi 12 kúpite na Slovensku za super peniaze. Ak by sme ho porovnali s aktuálnym iPhonom 14, ten štartuje na oveľa vyššej cenovej úrovni.

Zdroj: OnleaksPredpokladáme, že nástupca (Xiaomi 13) sa bude pohybovať v podobnom cenovom rozmedzí, ako Xiaomi 12. Na trh by mal prísť už v decembri 2022. Napíšte nám do komentára, ako sa vám zariadenie na virtuálizáciách páči. Boli by ste ho ochotní vymeniť za iPhone? Tešíme sa na všetky vaše názory.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Tieto vylepšenia prináša prináša iOS 8.1!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here