Čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá sa v minulosti netajila tým, že kopíruje spoločnosť Apple, sa vo veľkom pripravuje na predstavenie nových produktov. Konferencia sa odohrá už 1. decembra 2022 a tesne pred začiatkom eventu sa dozvedáme niekoľko dôležitých noviniek, ktoré sa týkajú očakávaného smartfónu Xiaomi 13.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Bližšie podrobnosti o týchto novinkách nám priblížil portál Gizchina, ktorý si všimol dlhú správu priamo od generálneho riaditeľa spoločnosti Xiaomi Leia Juna.

Ten na čínskej sociálnej sieti Weibo napísal, že firma pod jeho vedením riešila obavy, ktoré sa týkali výdrže batérie smartfónu Xiaomi 13. Nakoniec to ale dopadlo nad očakávania.

Zariadenie by malo byť na základe informácií o čosi hrubšie, pretože doň spoločnosť zakomponovala obrovský, až 4 500 mAh akumulátor. Len pre porovnanie,iPhone 14 Pro Max, ktorý dnes kúpite najlacnejšie u týchto predajcov sa spolieha na 4323 mAh akumulátor.

Xiaomi 13 má lepšie výsledky v testovaní, v porovnaní s iPhonom 14 Pro Max

Xiaomi 13 vs iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Gizghina

Lei Jun šiel ale ešte ďalej a fanúšikom značky ukázal aj obrázok, na ktorom vidieť skóre batérie COU modelu Xiaomi 13 počas bežného používania vrámci jedného dňa.

Vo výsledku zariadenie poráža prakticky každého konkurenta, pretože jeho skóre na úrovni 1,37 je ďaleko najvyššie. Ak ho porovnáme práve s iPhonom 14 Pro Max, zistíme, že americký konkurent dosiahol skóre „iba“ 1,28.

Xiaomi 13
Zdroj: Onleaks

Riaditeľ Xiaomi na záver dodal, že jeho firma stále pracuje aj na smartfóne, ktorý budete musieť nabíjať maximálne raz za dva dni. Aj keď ho zrejme na decembrovom evente neuvidíme, podľa všetkého sa firme podarilo zaznamenať v tomto smere značný posun. Snáď teda nabudúce.

Dajte nám vedieť do komentára, ako ste spokojní s výdržou batérie vášho iPhonu 14 Pro Max vy. Brali by ste o niečo väčší akumulátor alebo vám vyhovuje to čo má zariadenie k dispozícii? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -