Trh s tabletmi je síce rozmanitý, no napriek tomu sa jednotlivé zariadenia na seba extrémne podobajú. Pokiaľ by ste chceli niečo moderné no iPad Pro sa vám zdá príliš drahý, dnes vám ukážeme alternatívu z Číny, ktorá by vás mohla zaujímať. Tablet Xiaomi Pad 5 je technologicky nabitý a vďaka zľavám na ňom ušetríte pekné peniaze. V konečnom dôsledku to nie je vôbec zlý deal.

Aby sme to upresnili, Xiaomi Pad 5 je určený pre všetkých používateľov, ktorí hľadajú multifunkčné zariadenie. Jeho veľký 11″ IPS displej s 2560 × 1600 px rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou je ideálny na sledovanie filmov / seriálov, čítanie kníh, hranie hier alebo každodennú prácu. Obraz tabletu je čistý, ostrý a dokáže eliminovať modré svetlo podobne, ako to robí iPad.

Cena tohto tabletu sa bežne pohybuje za hranicou 400 €, pričom niektoré e-shopy ho ponúkajú dokonca za viac ako 450 €. Po kliknutí na tento odkaz však zobrazíte ponuky, kde štartuje na 375 €, čo je ešte menej, než si spoločnosť Apple oficiálne pýta za svoj zastaralý iPad s 10,2″ displejom (429 €).

Dostatočný výkon procesora na všetky možné úlohy

Xiaomi Pad 5
Zdroj: YouTube / AnonimInc.

Tablet je vybavený procesorom Qualcomm Snapdragon 860, ktorý by sme mohli označiť skôr za strednú triedu. Na bežné úlohy vám bude ale určite stačiť, pretože spolupracuje so 6 GB operačnou pamäťou RAM.

Výrobca sľubuje, že na tablete budete môcť mať otvorených viacero aplikácií súčasne, pričom sa nemusíte obávať žiadneho sekania alebo spomaľovania systému.

Rovnako tak sa v tomto tablete môžete tešiť na výkonný audio-systém s podporou Dolby-Atmos, ktorý pozostáva zo štyroch reproduktorov so slušným zvukovým prejavom.

Xiaomi Pad 5 má potom k dispozícii aj zadný fotoaparát s rozlíšením 13 MP a možnosťou natáčania 4K videa a predný fotoaparát s rozlíšením 8 MP a možnosťou nahrávania Full HD videa. To sa hodí napríklad pri video konferenciách.

Pôsobivá výdrž batérie  

Xiaomi Pad 5 a iPad Air
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk

To, čo vás na tomto tablete poteší azda najviac, je obrovský akumulátor s kapacitou až 8 720 mAh. Ten mu zabezpečuje enormné množstvo energie, ktoré je možné využiť na 10 hodín hrania hier, 16 hodín prehrávania videí a až 5 dní neustáleho prehrávania hudby.

A keď náhodou tabletu dôjde šťava, nič si z toho robiť nebudete. Hravo ho nabijete za pomoci USB-C konektora s podpory rýchleho 22,5 W nabíjania. Za nás teda zaujímavý produkt, ktorý určite stojí za vyskúšanie minimálne ako alternatíva voči základnému iPadu s 10,2″ displejom, ktorý má už zastaralý dizajn aj displej.

Prečítajte si tiež  iPad Pro je najvýkonnejší suverén. Hravo poráža všetky iOS zariadenia a má aj na MacBook!

Xiaomi Pad 5 má oveľa krajšiu obrazovku, veľmi podobný výkon, ohromnú výdrž batérie a hlavne pôsobí aspoň o 5 rokov modernejšie. Pokiaľ ho chcete získať za najvýhodnejšie ceny na Slovensku, kliknite na tento odkaz.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -