Často o Androidoch nepíšeme, no táto správa nás pomerne zaujala. “Čínske Apple” (ako mnohí prezývajú spoločnosť Xiaomi) podľa najnovších únikov pripravuje smartfón rady Mi MIX, s operačnou pamäťou 16GB RAM. Je to 4x viac, ako má aktuálne v ponuke prémiový iPhone 11 Pro Max.

Xiaomi pripravuje smartfón so 16GB RAM

Predpokladáme, že 16GB RAM nemáte možno ani vo svojom počítači. Aj keď je to dnes už relatívne bežná a dostupná kapacita, je zároveň aj dosť vysoká a ľudia ju moc nepotrebujú (na bežné činnosti a prácu). Napriek tomu sa ale objavujú výrobcovia smartfón, ktorí majú radi čísla.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass

Patrí sem aj čínske Xiaomi, ktoré pracuje na naozaj šialenom zariadení. Podľa únikov by malo ponúknuť až 16GB RAM, čo je skutočne veľa. Andorid je na tento údaj omnoho citlivejší ako iOS, no popravde by mohlo dať aj Apple v roku 2019 väčšiu operačnú pamäť do svojej vlajkovej lode, ako je 4GB RAM.

Momentálne nie je jasné, kedy novinku uvidíme na trhu, no klebety hovoria, že je v predprodukčnej alebo v produkčnej fáze výroby. Zariadenie by malo patriť do rodiny Mi MIX a okrem vyššie uvedených parametrov ponúkne aj extrémne výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 865.

- Reklama -

Uvidíme, ako to napokon dopadne, no pokiaľ sa tieto informácie naplnia a Xiaomi pôjde naozaj až tak ďaleko, bude to skutočne poriadna mašina, ktorá sa nezapotí ani pri najťažších úlohách. Uvidíme, aké bude jej porovnanie s iPhonom, ktorý by mal mať v pripravovanej verzii “12 Pro” o niečo viac, no stále iba 6GB RAM. Nechajme sa prekvapiť.

Čo si o tom myslite vy? Je takáto kapacita potrebná v smartfóne alebo sa dnes jedná o zbytočnosť a marketingový ťah? Napíšte nám do komentára.

Xiaomi pripravuje smartfón so 16GB RAM. iPhone 11 Pro Max disponuje len 4GB RAM.
Xiaomi pripravuje smartfón so 16GB RAM. iPhone 11 Pro Max disponuje len 4GB RAM.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Urcite najde vyuzitie. V kompe mam i tak 32giga pripadne v ultraboiku 16giga a na mobile s 12giga som.si zvykol a fajn mat rezervy.
    4giga na iPhone je malo. Ked mam otvorene vevi v browseri a potom x veci a appiek, posledne tri mi ostamu otvorene a dalsie sa musia rwloadnut a znova nacitat. A je to ozaj otrasne. Ked to porovnam s amdroidom ze to ostane tam kde som to nechal. Teda, xiaomi a huawri maju defaultne prisny setriaci rezim takze killnu appku v pozadi ale inak oneplus samsung a dalsie pohoda. Hlavne ten oneplus je bozsky a plynuly. Najvac zo seckych androidov….

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here