Nech už si myslíte čokoľvek, operačná pamäť RAM je veľmi dôležitý atribút aj pri iPhone. Ostatne, práve tento komponent mohol za to, že iPhone 11 Pro Max prehral rýchlostný test so svojim najväčším súperom, Samsungom Galaxy S20 Ultra. Apple si to evidentne uvedomuje a presne preto urobí zmenu. Základný iPhone 12 dostane 4GB RAM a iPhone 12 Pro až 6GB RAM.

iPhone 12 dostane 4GB RAM a iPhone 12 Pro 6GB RAM

Časy sa menia a keď sme kedysi hovorili, že pri iOS nemá význam veľká kapacita operačnej pamäte RAM, v roku 2020 je všetko ináč. Systém je celkovo komplikovanejší a poskytuje oveľa viac možností ako v minulosti. Okrem toho svoju náročnosť zvýšili aj mnohé aplikácie a konkurencia s Androidom sa posunula ďaleko vpred. Výsledok?

iPhone 11 Pro Max má síce najvýkonnejší mobilný procesor na svete, Apple A13 Bionic, no jeho RAM je iba 4GB. Práve to zapríčinilo prehru v druhom kole so Samsungom Galaxy S20 Ultra (hoci v prvom kole jablkový smartfón jasne dominoval), ktorý má až 12GB RAM. Nikto netvrdí, že Apple musí tiež nasadiť takúto kapacitu. Rozdiel v rýchlosti by však mohli dotiahnuť aj avizované 2GB RAM navyše, o ktorých dnes hovoril Jon Prosser.

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 Pro dizajn – exkluzívne od redakcie svetapple.sk

Začnime však základným iPhonom 12. Podľa Prosserovej predpovede, sa 5,4″ a 6,1″ model neposunie vpred (oproti predchodcovi). V oboch prípadoch tu bude k dispozícii 4GB RAM. Zabezpečí to perfektnú dynamiku, no určite nebudeme hovoriť o najrýchlejších zariadeniach na trhu.

V tomto smere štafetu prevezme iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max so 6,1″ a 6,7″ displejom. Obe novinky budú vybavené čipom Apple A14 Bionic a 6GB RAM. Ani druhé kolo rýchlostných testov nebude musieť dopadnúť v neprospech jablkovej spoločnosti (tak ako sme to uvádzali vyššie).

Dúfame, že sa uniknuté informácie, ktoré pochádzajú od dobre informovaného zdroja Jona Prossera napokon naplnia. V Cuperitne to v roku 2019 trochu podcenili, a výsledok na seba nenechal dlho čakať… V roku 2020 by sa to už nemalo opakovať.

iPhone 12 Pro design svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Stiahnite si pozadia z nového iPhonu SE 2. generácie na váš aktuálny model.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.