Ukazuje sa, že Apple musí na iOS 15 ešte poriadne popracovať. To čo sa deje niektorým používateľom nie je ani trochu v poriadku. V aplikácii Správy sa vyskytla vážna chyba, ktorá môže spôsobiť odstránenie niektorých fotografií. Informácie o tom sa začali objavovať na internetovej stránke MacRumors ale aj na Twitteri či Reddite.

Celý problém spočíva v tom, že ak uložíte fotografiu z vlákna Správ a potom toto vlákno vymažete, pri nasledujúcom zálohovaní cez iCloud fotografia zmizne.

Hoci je obrázok uložený vo vašej knižnici fotiek (cez iCloud), systém je z neznámeho dôvodu stále prepojený aj s aplikáciou Správy a to spôsobuje nepochopiteľné problémy.

Ak by ste chybu chceli replikovať, musíte učiniť tieto kroky: 

  1. Uložte fotografiu z konverzácie v aplikácii Správy do aplikácie Fotky.
  2. Skontrolujte, či je fotografia skutočne uložená.
  3. Odstráňte konverzáciu zo Správ, z ktorej pochádza fotka. Fotografia bude v tomto bode stále vo vašej ‌knižnici fotografií iCloud.
  4. Vykonajte zálohu ‌iCloud‌ a fotografia zmizne.
Prečítajte si tiež  Prečo sa Apple Watch nevolajú iWatch? Možno budete prekvapení

Tento postup je zároveň aj návodom, ako sa problému minimálne do ďalšej aktualizácie systému vyhnúť. Pokiaľ nemusíte vymazávať správy, v ktorých ste obdržali fotografie, radšej si ich ešte niekoľko dní či týždňov ponechajte vo svojom zariadení. Potom by mal prísť iOS 15.1, ktorý všetko vyrieši (chyba sa však stále objavuje aj v jeho druhej beta verzii).

Je znepokojujúce, že sa toto deje práve spoločnosti Apple a práve pri funkcií zálohovanie fotiek cez iCloud. Ide o niečo, čo využívajú milióny ľudí po celom svete.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom celom myslíte vy a akú máte skúsenosť s iOS 15. Je systém stabilný alebo nie?

https://twitter.com/superezfe/status/1443196471160066050?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1443196471160066050%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.macrumors.com%2F2021%2F09%2F29%2Fios-15-messages-bug-deleting-photos%2F

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -