Už niekoľkokrát sme vás informovali o mladom študentovi robotiky Kenovi Pillonelenovi, ktorý dokázal prestavať svoj starý iPhone X z roku 2017 tak aby bez problémov spolupracoval s koncovkou USB-C. Tá nahradila klasický Lightning a okrem nabíjania podporuje aj prenos dát.

Mladý študent ešte začiatkom týždňa zverejnil video, v ktorom zobrazuje podrobnosti o svojej práci. Okrem toho však skúsil šťastie aj na aukčnom portáli Ebay, kde sa rozhodol predať zariadenie tomu kto dá najvyššiu ponuku. No a tie sa začali hrnúť.

Už v priebehu niekoľkých hodín ponúkali kupujúci viac ako 2 tisíc dolárov. To by za smartfón pôvodne z roku 2017 nemuselo byť vôbec zlé.

Ako sa však ukázalo, dopyt bol oveľa väčší. Dnes, keď do skončenia aukcie zostáva ešte 6 dní predstavuje najvyššia ponuka viac ako 100 000 $ a stále môže narásť!

Prvý iPhone s USB-C ako atraktívny zberateľský kúsok

Ken v inzeráte uvádza, že záujemcovia môžu prihadzovať do 11. novembra s tým, že predpokladaný dátum doručenia je „neskôr v decembri“.

Zároveň však dodáva, že každý kto ponúkne za iPhone X svoje peniaze súhlasí s podmienkami, že tento telefón neobnoví, neaktualizuje, nevymaže, neotvorí a taktiež ho nebude používať ako každodenné zariadenie.

Prípadný záujemcovia tiež musia vedieť, že upravený iPhone X je len prototypom a preto môže byť jeho pravidelné nabíjanie nebezpečné.

Prečítajte si tiež  Apple nechce použiť USB-C v iPhone. Inžinier robotiky si ho sem však svojpomocne pridal

Víťazný uchádzač o toto zariadenie obdrží iPhone X so 64 GB úložiskom v krabici bez príslušenstva a taktiež si môže na 30-minút s mladým študentom robotiky zavolať (ak by mal akékoľvek otázky).

Sme veľmi zvedaví ako táto aukcia dopadne a hneď po jej skončení vás o tom budeme informovať. Je zvláštne, že sa niekto rozhodol ponúknuť viac ako 100 000 $ za produkt, s ktorým prakticky nemôže nič robiť a ani nie je unikátny tým, že by pochádzal pôvodne z vývojového procesu spoločnosti Apple.

Každopádne je to ale dobré minimálne pre Kena, ktorý si týmto spôsobom perfektne prilepší. Išli by ste do takejto investície?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.