Aj keď sa to nezdá, štandard eSIM poznáme už od roku 2016. Má teda za sebou slušnú históriu, ktorú určite nemôžeme označiť za zanedbateľnú. Napriek tomu je to s jeho uplatnením v praxi o čosi horšie. Nie len, že sú ním vybavené prevažne drahšie smartfóny alebo inteligentné hodinky no takisto sa stretáva s relatívne slabou podporou zo strany mobilných operátorov. Tí sa globálne spoliehajú viac na ešte starší štandard Nano SIM, ktorý vznikol v roku 2011 a pracuje s fyzickými kartami. Téme sa venoval portál CNET.

Hoci majú eSIM aj Nano SIM niečo do seba, budúcnosť evidentne nie je ani v jednej z týchto technológií. Aby sme boli presnejší, už v roku 2018 vznikol sofistikovanejší formát iSIM, ktorého názov by sme mohli prečítať aj ako Integrated SIM. Prvé zariadenie s ním vstúpilo do predaja minulý rok a hoci jeho názov napovedá, že bude veľmi podobný ako štandard eSIM, v skutočnosti je iSIM V mnohých smeroch odlišný.

Technológia eSIM totiž potrebuje na svoje fungovanie samostatný procesor a iSIM integruje SIM kartu priamo do procesora. Spoločnosť Qualcomm, ktorá sa vývojom tejto technológie vo veľkom zaoberá uvádza, že vďaka iSIM bude v zariadeniach o niečo viac miesta a rovnako sa tento štandard bude dať ľahko vložiť aj do ďalších, omnoho menších elektronických produktov.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI REKLAMA
REKLAMA

Medzi ďalšie benefity technológie iSIM potom môžeme zaradiť podstatne vyšší výkon, väčšiu kapacitu pamäte a tiež prakticky dokonalú integráciu do systému. Je však zaujímavé, že aj keď Qualcomm o tejto technológii hovorí ako o pokrokovej, doteraz nepotvrdil (a ani nevyvrátil) či je alebo nie je súčasťou procesora Snapdragon 8 Gen 2.

Zdroj: moflix

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Slováci rozlúčte sa s fyzickou SIM kartou v iPhone 15. Zariadenie prinesie obrovskú zmenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.