Ak patríte medzi fanúšikov Apple, vo vašom portfóliu produktov by nemal chýbať iPad, ktorý sa hodí na domáce použitie, ale aj na cesty. Už dávno nie je pravidlom, že jablková spoločnosť vyrába len jeden model. Na druhej strane ale platí, že väčšine používateľom stačí základné prevedenie. To teraz kúpite v zľave za fantastickú cenu.

Základný 10,2″ iPad má síce zastaralý dizajn, ale to vôbec nie je dôvod na to, aby ste si ho nekupovali. Zariadenie má len o čosi hrubšie rámčeky okolo svojho veľkého displeja s vysokým rozlíšením, ktorý má veľmi pekné zobrazenie. Rovnako ho môžete odomykať cez Touch ID, má prednú aj zadnú kameru na Face Time hovory, alebo občasné zachytenie fotiek / videí a v neposlednom rade v ňom pracuje síce starší, no stále dostatočne výkonný procesor A13 Bionic.

Aj keď už má tento tablet nástupcu, spoločnosť Apple ho stále oficiálne predáva ako najdostupnejšiu alternatívu. Základný iPad však napriek staršiemu hardvéru nie je lacný, pretože stojí až 429 €. Dobrou správou preto je, že autorizovaní predajcovia ponúkajú tento model za 369 € a po kliknutí na tento odkaz ho môžete získať dokonca od 333 €. Ušetríte teda slušných 100 €, čo predstavuje cca 1 / 4 oficiálnej ceny.

iPad 9. generácie a Apple Pencil
Zdroj: MyNextTablet

Základný iPad 9. generácie podporuje Apple Pencil 1. generácie a rovnako ku nemu môžete pripojiť klávesnicu, vďaka čomu vám vznikne „alternatívny notebook„.

Keďže má stále dostatočne výkonný čip A13 Bionic, na tablete si môžete užívať všetky možné hry, knihy, pozrieť filmy alebo videá a čo je najlepšie, zariadenie to vydrží robiť poriadne dlho, nakoľko výdrž batérie dosahuje cca 9 – 10 hodín aktívneho používania na jedno nabitie.

Modernejšia alternatíva je oveľa drahšia

iPad 10
Zdroj: YouTube / PengabdiApple (úprava redakcie)

Ako sme spomenuli v texte vyššie, základný iPad 9. generácie už dostal svojho nástupcu s modernejším dizajnom a 10,9″ edge-to-edge displejom. Budeme objektívni, toto zariadenie vyzerá oveľa lepšie a modernejšie, no to je asi tak všetko.

Áno, nájdeme v ňom výkonnejší procesor A14 Bionic, USB-C konektor či Touch ID v uzamykacom tlačidle, no jeho cena je výrazne vyššia, ako pri staršom modeli s 10,2″ uhlopriečkou.

Základná cena tohto tabletu je až 579 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 529 € u autorizovaného predajcu spoločnosti Apple. Aj tak je to ale o 200 € viac, ako zaplatíte za staršiu generáciu a to je extrémny rozdiel. Ak teda hľadáte tablet na bežné použitie, určite sa nebojte ani najstaršieho modelu. Softvérové aktualizácie bude dostávať ešte niekoľko rokov.

Prečítajte si tiež  Viete, že aj na Slovensku repasujú počítače Mac? Čo všetko to obnáša?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -