Aj keď nemá základný iPad množstvo funkcií, ktoré nájdeme v oveľa drahšom iPade mini, iPade Air alebo iPade Pro, stále ťaží zo svojej férovej ceny, vďaka čomu oslovuje obrovské množstvo priemerných používateľov ale aj študentov či napríklad dôchodcov. Veď získať ho môžete už za 350,00 € a to je ponuka, ktorá je vzhľadom na prítomný hardvér vcelku výhodná.

Naopak nedostatkom, ktorý môže množstvo zákazníkov odradiť je použitý dizajn. 10,2″ iPad 9. generácie totižto po vizuálnej stránke vychádza z iPadu Air prvej a druhej generácie a tieto zariadenia sa dostali do predaja v rokoch 2013 a 2014 – teda vcelku dávno.

Obrovská dizajnová zmena smerom k lepšiemu 

Dá sa teda povedať, že v roku 2021 už pôsobia zastaralo a preto s tým chce Apple niečo robiť. Práve v priebehu budúceho roka by sme sa mali dočkať iPadu 10. generácie, ktorý bude vychádzať z dizajnového štýlu iPadu Air 4. generácie (2020).

Prečítajte si tiež  Dodávky iPhonov sa majú v prvej polovici roku 2022 výrazne zlepšiť

Zariadenie teda dostane „hranatejší“ tvar bez zaoblenia, veľký edge-to-edge displej bez prítomnosti tlačidla Home Button a pravdepodobne tiež pripojenie za pomoci USB-C a nie Lightning konektora, na ktorý sme pri súčasnom modeli zvyknutí.

Pochopiteľne musíme počítať s tým, že v porovnaní s iPadom Air 4 bude 10. generácia základného iPadu pôsobiť o niečo lacnejším dojmom.

Stále je tu veľa otázok… 

Aj keď teda dostane nový dizajn vrátane snímača odtlačkov prstov umiestneného v uzamykacom tlačidle, môže sa napríklad stať, že jeho displej nebude laminovaný, prípadne že zariadenie nebude dostupné v tak pestrých farbách – ale len v prevedeniach Silver a Space Gray.

Zabúdať tiež netreba na hardvér. Pod kapotou by sa mohol konečne objaviť 5 nm procesor A14 Bionic, ktorý poznáme napríklad z iPhonu 12 alebo práve iPadu Air 4. generácie. Operačná pamäť by mohla v takomto prípade poskytovať 4 GB RAM. Vďaka tomu bude zariadenie svižné a pripravené slúžiť na niekoľko dlhých rokov dopredu.

Otázne však zostáva, akú ponúkne uhlopriečku, či bude mať taktiež štvoricu reproduktorov a mnoho iného. Vieme však, že počiatočná cena by sa nemala líšiť od aktuálnej generácie. Dajte nám vedieť do komentára, čo si od tohto zariadenia sľubujete vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -