iPhone SE 3. generácie je pomerne špecifické zariadenie. Aj napriek tomu, že tento smartfón nie je po technologické stránke práve najvyspelejší, ľudia ho milujú a nakupujú ako na bežiacom páse. Môže za to zrejme extrémne výkonný procesor, podpora 5G siete ale tiež cena, ktorá po zľave štartuje na rekordne nízkych úrovniach.

Tento drobný 4,7″ smartfón síce ponúka starší dizajn, no v jeho vnútri sa skrýva prekvapivo moderný hardvér. Procesor A15 Bionic, produkovaný 5 nm výrobným procesom, patrí aktuálne medzi to najvýkonnejšie na trhu. Okrem toho má aj 4 GB operačnej pamäte RAM, čo je pre zariadenia s operačným systémom iOS tak akurát. iPhone SE 3 vás nezahanbí ani pri fotení, hoci má len jednu 12 Mp šošovku fotoaparátu. Tá má však všetko, čo bežný človek potrebuje, vrátane optickej stabilizácie pre natáčanie 4K videa pri 60 FPS.

No a cena? iPhone nebol nikdy lacný smartfón a platí aj pre jeho najdostupnejšie verzie. Práve model SE 3 sa oficiálne predáva od 549 €, čo vzhľadom na jeho zastaralý dizajn nie je úplne najmenej. Na druhej strane, po kliknutí na tento odkaz ho získate už od 435 € čo sa už oplatí. Ušetríte viac ako 100 € a môžete si užívať perfektné zariadenie s najnovšou aktualizáciou softvéru.

iPhone SE 3
Zdroj: Trusted Reviews

Aj keď na to iPhone SE 3. generácie možno nevyzerá, ešte veľmi dlho bude podporovať najnovšie verzie iOS, vrátane čerstvo predstaveného iOS 17, ktorý prináša celú fúru noviniek. Predstavte si, že tento smartfón vypadne z podpory až vtedy, keď jeho technicky spriaznený brat iPhone 13 a na to máme pravdepodobne aspoň 3 alebo 4 roky!

iPhone 11 je ešte lacnejší. Taktiež naň dostanete iOS 17

iPhone 11 2022
Zdroj: Unsplash / David Švihovec / Simon Reza (úprava redakcie)

Aby toho nebolo málo, máme pre vás aj jednu lacnejšiu alternatívu, ktorú si spolu s iOS 17 užijete možno o čosi viac. Môže za to väčší 6,1″ displej s modernejším edge-to-edge rozložením a snímačom Face ID, umiestneným vo vrchnej časti. iPhone 11 je síce starý, ale zato jarý a hlavne lacnejší, ako iPhone SE 3.

Na jednej strane má procesor A13 Bionic, ktorý už približne o 2 roky vypadne z podpory, no na strane druhej ho môžete získať za fantastickú cenu. iPhone 11 sa totiž po kliknutí na tento odkaz predáva za 419,99 €, čo znie absolútne fantasticky. Navyše, ak by ste chceli nakupovať priamo u autorizovaných predajcov spoločnosti Apple, postačí vám priplatiť si cca 50 – 60 €.

Prečítajte si tiež  Najväčší dodávateľ pre Apple obmedzuje výrobu 3nm čipov. Môže za to spoločnosť Intel

Veľkú výhodu oproti iPhonu SE 3. generácie má iPhone 11 aj v oblasti fotoaparátov. Okrem klasickej širokouhlej šošovky má ešte jeden ultraširokouhlý snímač, ktorý má takisto rozlíšenie 12 Mp. Telefón už pochádza z modernej doby, takže dokáže vytvárať nočné zábery a tiež pokročilé portréty. V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť ani na skvelú výdrž batérie, ktorá má kapacitu až 3 110 mAh.

Aj keď je v iPhone 11 o čosi starší a má energeticky menej úsporný čip A13 Bionic, určite vydrží na jedno nabitie dlhšie, ako iPhone SE 3 s 2 018 mAh. Rozhodnutie, ktoré zariadenie si ale napokon vyberiete nechávame samozrejme na vás.

Ekologický kúpite na Loopi za super cenu 

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

Pokiaľ si zaobstaráte iPhone SE 2/3 alebo iPhone 11, myslieť by ste mali aj na kvalitné príslušenstvo, ktoré vám ho z dlhodobého hľadiska ochráni. Na Loopi.sk nájdete hneď dva typy krytov, ktoré sú dostupné za výhodnú cenu.

Tým prvým je ekologický kryt, ktorý je vyrobený zo pšeničného plastu a keď ho prestanete používať, môžete ho zahodiť do kompostu, kde sa po čase sám biologicky rozloží. Cena tohto krytu je pre:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -