Kedysi dostal niekto múdry nápad, že používateľské rozhrania vo vozidlách bude možné nahradiť za špeciálny softvér, ktorí do vstavaných systémov dodajú výrobcovia smartfónov či tabletov. Na základe toho vznikol obľúbený Apple CarPlay či jeho hlavný konkurent Android Auto. A aj keď sú tieto systémy vo všeobecnosti spoľahlivé, z času na čas sa nevyhýbajú problémom.

Len relatívne nedávno sme vás informovali o chybe, ktorá súvisela s aplikáciu Waze a objavovala sa hlavne v systéme CarPlay. Teraz však prichádzame so správou, ktorá sa bude týkať predovšetkým používateľov platformy Android Auto.

Prečítajte si tiež  Chcete používať CarPlay ako profíci? Pomôže vám Petr Mára!

Na tento problém upozornil český portál Svetandroida, ktorý uviedol, že ovplyvňuje najmä smartfóny od výrobcov Samsung, Xiaomi, ASUS, OnePlus či dokonca Google.

Chyba sa prejavuje tak, že po pripojení smartfónu na vozidlo sa rozhranie Android Auto vôbec nezobrazí a takisto nejde aktivovať ani dodatočne – prostredníctvom nastavení.

Chyba pravdepodobne súvisí s aktuálnou verziou Android Auto. Riešenia sú dve

Android Auto
Zdroj: Google

Ako poznamenáva zahraničná redakcia, problém pravdepodobne súvisí s poslednou verziou Android Auto, ktorá nesie číselné označenie 7.8.6. Zatiaľ nie je známe, či sa týka konkrétnych výrobcov automobilov alebo lokality.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

Pokiaľ sa s týmto problémom na svojom Androide stretávate aj vy, odporúčame vám inštaláciu staršej verzie aplikácie, prípadne skúšku novej beta verzie.

Najlepšie, čo ale môžete v tejto chvíli urobiť je zostať trpezliví a čakať, kým Google tento problém globálne nevyrieši. Je totiž pravdepodobné, že kompetentní už o chybe vedia a aktívne pracujú na jej náprave.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -