Apple predstavilo iPhone 12 v štyroch samostatných verziách v októbri 2020, pričom celosvetový predaj začal až v novembri a rozbehol sa začiatkom roka 2021. Prekvapujúce je ale to, že si ho ľudia vo veľkom kupujú aj dnes.

Ako uviedla spoločnosť Apple, záujem o iPhone 12 a iPhone 12 Pro v druhom štvrťroku 2021 (apríl, máj a jún) bol mimoriadne vysoký. Čo je ešte zaujímavejšie, ľudia nakupujú rovno prepracovanejšiu a výrazne drahšiu verziu s označením 12 Pro a 12 Pro Max. Nemalá pozornosť je ale stále venovaná aj základným modelom 12 a 12 mini, ktoré sú cenovo dostupnejšie.

Záujem je dokonca taký silný, že technologický gigant ešte nikdy predtým nedosiahol podobný počet aktivácii nových zariadení v priebehu druhého štvrťroka, ako práve teraz.

Ľudia neprechádzali len zo starších iPhonov ale aj zo smartfónov s Androidom. V tomto smere teda padol nový rekord, ktorému mohli dopomôcť aj rôzne zľavy či akcie. Tie sa na iPhone 12 vzťahujú približne od jari 2021 (záleží od obchodníka).

Toto sú dôvody, prečo je iPhone 12 taký úspešný 

Apple pripisuje tento úspech predovšetkým skvelo navrhnutému a spracovanému hardvéru ale tiež možnosti pripojenia ku 5G sieti, v ktorej vidí budúcnosť. Hoci dnes ešte nie je zďaleka tak rozšírená ako napríklad 4G, čoskoro sa tak stane a zákazníci budú môcť používať kvalitnejšie služby.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 si stále drží hodnotu. Pozrite sa ako si vedie v porovnaní s iPhonom 11

V globále sa v priebehu posledných troch mesiacov podarilo predať iPhony za takmer 40 miliárd dolárov. V porovnaní s minulým rokom ide až o 50 % nárast. Toto všetko sa deje iba dva mesiace pred tým, ako má Apple uviesť na trh nový iPhone 13 a iPhone 13 Pro.

Dajte nám vedieť do komentára, kedy ste sa ku svojej „dvanástke“ dostali vy!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.